ساخت ربات‌های خدماتی توسط ودافون و هیوندای رباتیک در نمایشگاه هانوفر 2022

ودافون (Vodafone)، یک کمپانی ارتباطات فناوری پیشرو در اروپا و آفریقا، با هیوندای رباتیک(Hyundai Robotics) کره جنوبی قراردادی در جهت توسعه ربات‌های خدماتی که می‌توانند در بازار اروپا فروخته شوند، منعقد کرده است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از econotimes، به گزارش Aju Business Daily، هیوندای رباتیک اعلام کرد که در طی نمایشگاه تجاری هانوفرمس آلمان، یک تعهد نامه (LOI) با شرکت مخابراتی بریتانیا ودافون امضا کرده است.

این توافقنامه برای توسعه و بازاریابی مشترک ربات‌های خدماتی است که با فناوری 5G و 6G ایجاد می‌شوند.

در توافقنامه مشخص شده است که این شرکت‌ها هوش مصنوعی 5G وودافون و فناوری‌های کلان داده آن را برای سخت‌افزار ربات خدماتی هیوندای رباتیک و نرم‌افزار رانندگی خودکار آن به کار خواهند برد.

علاوه بر این، هیوندای رباتیک برنامه خود را که روباتهایی را به طور همزمان بر اساس زیرساخت ارتباطی 5G وودافون کنترل می‌کند، ارتقا خواهد داد.

این ارتقا امکان تبادل لحظه‌ای داده بین ربات‌ها را برای همکاری کارآمد بدون دخالت انسان فراهم می‌کند.

پس از ساخت ربات‌ها، هدف فروش به مشتریان اروپایی است.

وودافون و هیوندای رباتیک ربات‌های قرنطینه‌ای را که به طور مشترک در بیمارستان‌های دانشگاهی آلمان می‌سازند، آزمایش می‌کنند تا سرانجام این ربات‌های 5G را به مراکز پرستاری، هتل‌ها، رستوران‌ها و بقیه صنعت مهمان‌داری در اروپا عرضه کنند.

در طول نمایشگاه رباتیک در هانوفر، هیوندای رباتیک با دو شرکت اروپایی Mozo Robotics اسپانیا و RobotART هلندی معامله کرد و هر کدام از آن‌ها به ترتیب 300 و 600 ربات خدماتی را به هیوندای رباتیک سفارش دادند.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها