ساخت ربات دلتا در ایران

در ایران هم ربات دلتا ساخته شده اما فعلا در غالب یک تحقیق دانشگاهی بوده و هنوز به تولید انبوه نرسیده است.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، ربات دلتا یکی از انواع ربات های مورد استقبال در جهان است و در ایران هم یک تحقیق دانشگاهی موفق به ساخت این نوع ربات شده است.

  •  یکشنبه / ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۴
  •  دسته‌بندی: علم و فناوری ایران
  •  کد خبر: ۹۸۰۳۲۶۱۱۹۹۱
  •  منبع : وزارت علوم و تحقیقات

ساخت ربات دلتا در دانشگاه بیرجند

ربات دلتا

محققان دانشگاه بیرجند برای نخستین‌بار در شرق کشور، موفق به طراحی و ساخت ربات دلتا شدند.

به گزارش ایسنا، رضا پایان، دانشجوی کارشناسی مهندسی برق دانشگاه بیرجند با راهنمایی و سرپرستی مهندس رضا زارع عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه بیرجند و سیدحسین موسوی کارشناس آموزشی این دانشکده موفق به طراحی و ساخت ربات دلتا شدند.

ربات‌های دلتا گونه‌ای از ربات‌های موازی هستند که از سه بازوی متصل به مفصل و تکیه‌گاه اصلی ساخته شده‌اند و مهم‌ترین ویژگی ربات‌های دلتا توانایی انجام حرکات دقیق و سریع با حداکثر ظرافت است.

ربات‌های دلتا با توجه به توانایی‌های منحصربه‌فرد و قیمت ارزان بهترین گزینه برای بسته‌بندی محصولات تولیدی در کارخانه‌ها است.

اولین ویژگی این ربات وجود موتورهای ثابت است و مهم‌ترین تفاوت ربات‌های دلتا و ربات‌های انسان‌نما ثابت بودن موتورها و سبک شدن بازوها در این‌گونه از رباتها است که این نکته باعث شده تا بازوها سبک‌تر شوند و سرعت و دقت حرکات افزایش یابد.

این تحقیق دانشگاهی پیش از این نیز در ایران ساخته شده و در تهران نیز دانشجویانی موفق به ساخت ربات دلتا شده اند. اما هنوز در کشورمان نهادهای دولتی به تصمیمی برای تولید انبوه این نوع ربات نرسیده اند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار