ساماندهی الکترونیکی مساجد

0
۵۰

مساجد تهران به صورت الکترونیکی ساماندهی می شوند.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، ساماندهی الکترونیکی در خصوص مباحث مختلف از سوی دولت و شهرداری به کار گرفته شده و این بار مساجد در سراسر کشور و به خصوص تهران با استفاده از سامانه الکترونیکی ساماندهی می شوند.

بنابراین گزارش، شهرداری تهران در کنار سایر نهاد های ناظر و فعال در امور مساجد نسبت به ارائه تسهیلات، برنامه ریزی، راهبری و نظارت در طراحی و اجرای سامانه مساجد اقدام کرده و تنظیم و تدوین مجموعه ضوابط و راهنمای طراحی مساجد شهر تهران را مورد توجه قرار داده است .

در همین رابطه، طبق اعلام شهرداری تهران تاکنون اطلاعات ۱۸۹۴ مسجد با همکاری حوزه بسیج معاونت شهرسازی و معماری و سازمان فناوری اطلاعات بارگزاری شده و سامانه مساجد آماده بهره برداری است.

این سامانه همزمان با افتتاحیه خانه موزه معمار( خانه استاد لرزاده ) در ۲۴ شهریور ماه سال جاری رونمایی شده و بحث مناسب سازی فضای داخلی و خارجی مساجد برای معلولین و ارتقاء ایمنی مساجد در دستور کار قرار گرفته است و این موضوع از طریق بسیج و اداره کل معماری و ساختمان پیگیری می شود .

این در حالی است که در رابطه با ساماندهی وضعیت مساجد در کشور، پیش از این نیز سامانه ای با نام بچه های مسجد از سوی ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور راه اندازی شده بود.

در این سامانه برنامه های فرهنگی و هنری که مساجد سراسر کشور در دستور کار دارند به ثبت می رسد و از این رو مساجد کشور به صورت هماهنگ با یکدیگر در این رابطه اقدام می کنند.

گفتنی است، سامانه های الکترونیکی در حوزه های مذهبی مانند مساجد بسیار مورد استقبال مخاطبان قرار می گیرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از