اخبار

سامسونگ از آب گل آلود ماهی میگیرد!

کالاسودا - کالاسودا – سامسونگ گزارش داده است که در حال مذاکره با شرکت ZTE برای تامین پردازنده های این شرکت است که اسیر تحریمهای آمریکا برای مبادله پردازنده گوشی های خود شده است.

اگر خبرهای ZTE در سایت ما را دنبال کرده باشید، حتما میدانید که شرکت چینی با تحریمهای سفت و سختی از جانب آمریکا و ممنوعیت خرید و فروش تجهیزاتی همانند پردازنده از شرکتهای آمریکایی همانند کوالکام شده است. حال سامسونگ در حال جولان دادن در این آشفته بازار است و پیشنهاد فروش چیپست های خود را به این شرکت چینی و دیگر شرکتها داده است.

سامسونگ در بیانیه خود اعلام کرده است که حاضر به همه تولیدکنندگان تجهیزات اصلی قطعات و پردازنده های ساخت خود به نام اگزینوس را بفروشد. این کار در دراز مدت میتواند به گسترش برند اگزینوس در بازار جهانی کمک کند.

رویترز گزارش داده است که سامسونگ در حال مذاکره با تعدادی از سازندگان گوشی های هوشمند است تا تراشه های خود را به آنها بفروشد. از زمان اعلام ممنوعیت مبادله ZTE با آمریکا، این شرکت عملیات اصلی تولید خود را متوقف کرده است و گزارشهایی مبنی بر اینکه سهام ان در چین در حال کاهش است، به گوش میرسد.

در حالیکه دولت ایالت متحده آمریکا علائمی مبنی بر لغو این ممنوعیت را نشان داده است، سامسونگ این فرصت برای فروش تراشه های خود را مغتنم شمرده است.

سامسونگ در سال ۲۰۱۷، بزرگترین تراشه ساز دنیا شد، اگر چه بیشتر درامد شرکت از فروش حافظه و محصولات ذخیره سازی دیگر به دست می آید. با این حال تراشه موبایل به سرعت در حال رشد است، تحقیقات موسسه کانترپوینت نشان داده است که سامسونگ سریعترین رشد را در بازار و صنعت تراشه تلفن همراه داشته است.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا فناورانه زندگی کنید

مطالب مرتبط

برو بالا