سایز مناسب عکس در پست و استوری اینستاگرام

سایز مناسب عکس در پست و استوری اینستاگرام

اینستاگرام یکی رسانه های اجتماعی است که میزبان میلیون نفر از مردم است که روزانه خاطرات و دغدغه های خود را در قالب عکس پست و استوری با دیگران به مشارکت می گذارند. نکاتی در مورد سایز مناسب عکس در پست و استوری اینستاگرام وجود دارند که بسیاری از کاربران از ان غافل هستند.

سایز مناسب عکس در پست و استوری اینستاگرام چقدر است؟

این موضوع شاید در نگاه اول پیش پا افتاده باشد، اما بسیار مهم است که عکسی انتخاب و به نحوی پست کنید که ابعاد مناسب آن رعایت شده باشد. مدتی است که اینستاگرام محدودیت سایز در پست های خودت را برداشته است و کاربران می توانند هر عکس با طول و عرض مختلف را به صورت عمودی و افقی پست کنند و فقط عکس هایی را که ارتفاع آنها از طولشان خیلی زیاد باشد را نمی توانند پست کنند.

هنگامی که پست های این شکلی را باز می کنید، به طور کامل می توانید آن را ببینید، اما در صفحه اکسپلور اینستاگرام پست ها به صورت مربعی نشان داده می شوند و این موضوع مستلزم این است که محتوای اصلی پست را در مرکز مربع قرار دهیم یا اینکه تصاویر خود را به نحوه ای سایز بندی کنیم که اندازه مناسب برای نمایش داشته باشند. در واقع اینستاگرام اکنون ۳ قالب تصویری دارد:سایز مناسب عکس در پست و استوری اینستاگرام چقدر است؟

  • مربع
  • لند اسکیپ (افقی)
  • پرتره (عمودی)

این ۳ قالب تصویری قابلیت‌ های تغییر تصاویر بیشتری را فراهم می‌کنند. ارائه امکانات بیشتر همیشه خبر خوبی است، اما در عین حال باید از محدودیت ‌های آن هم اطلاع داشته باشید.

سایز مناسب عکس در پست اینستاگرام

اینستاگرام خود بخشی برای ویرایش و مربعی کردن تصاویر دارد، اما اگر بخواهید با نرم افزارهای ادیت عکس دیگر مانند فتوشاپ این کار را انجام دهید نیاز است که از سایز مناسب عکس برای پست اینستاگرام و استوری نیز اگاه شویم. در زیر راهنمای کاملی برای ابعاد عکس استوری اینستاگرام و سایز اصلی پست اینستاگرام وجود دارد که با توجه به رزولوشن عکس های اینستاگرام می توانید آنها را اعمال کنید.

حالت مربعی:

برای تصاویر مربعی اینستاگرام نیاز است که عکس ها را ۶۰۰ در ۶۰۰ پیکسل دربیاورید که از همان روز اول در اینستاگرام وجود داشته است و سایز اصلی پست اینستاگرام است. اما با تغییراتی که اینستاگرام در سایز عکس ها داده است، حداکثر رزولوشن اینستاگرام ۱۰۸۰ پیکسل عرض شده و حتی می توانید عکس هایی با اندازه ۱۰۸۰ در ۱۰۸۰ پیکسل را نیز ذخیره کنید، اما حتی در بزرگترین صفحه نمایش‌ ها هم کیفیت آن حداکثر ۶۰۰ × ۶۰۰ به نظر می ‌رسد، چرا که اینستاگرام عکس ها را فشرده می کند تا حجم زیادی از دیتای کاربران نگیرد.سایز مناسب عکس در پست، حالت مربعی

حالت افقی:

اگر عکس شما افقی است می خواهید از حالت لنداسکیپ استفاده کرده و عکس های افقی خود را کامل پست کنید، سایز پست اینستاگرام در فتوشاپ را می توانید در اندازه ۳۳۶ در ۶۰۰ پیکسل استفاده کنید، البته به نظر اینستاگرام یک نسخه ۶۰۷ در ۱۰۸۰ را نیز می توانید برش دهد. فیلم‌های لنداسکیپ هم حداکثر اندازه نمایش ۶۰۰ × ۳۳۶٫۵ دارند که نیاز است هنگام برش به آن توجه کنید.

حالت چشم انداز یا لنداسکیپ نسبت عکس ۱.۹۱ به ۱ دارد و مانند تصاویر Link Preview در فیس بوک نشان داده می شود. بنابراین با پلفترم های IGTV و تبلیغات فیس بوک سازگاری دارد، اما اگر می خواهید از این تصاویر برای موارد تبلیغاتی استفاده کنید ، پیشنهاد ما به شما این است که این کار را انجام ندهید، چرا که ظاهر ناخوشایندی در قسمت شطرنجی یا مربعی صفحه اینستاگرام اصلی شما ایجاد می کند و ممکن است انها را نصفه نشان دهد. اما اگر یک عکس این شکلی دارید که نمی خواهید آن را کراپ یا برش مربعی دهید، اپلیکیشن های زیادی وجود دارند که می توانند حاشیه های بالا و پایین به عکس اضافه کرده و آن را به شکل مربعی درآورند تا فضای بیشتری در فید ایجاد شود.سایز مناسب عکس در پست ، حالت افقی

سایز مناسب عکس در استوری اینستاگرام

به طور کلی اندازه ای که بهترین سایز برای عکس های شما در استوری می باشد , عکسی با سایز ۱۹۲۰ × ۱۰۸۰ مگاپیکسل است. البته این نکته را هم بدانید که نرم افزار های مختلفی وجود دارند که می توانید با استفاده از آن ها ابعاد تصاویر در اینستاگرام را تنظیم نمایید و به راحتی می توانید در گوگل پلی و اپ استور آن ها دانلود و استفاده کنید. سایز استوری اینستاگرام در فتوشاپ را می توانید با همین روش تعیین کنید.،سایز مناسب عکس در پست استوری اینستاگرام

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار