سخنرانی دکتر شهروز معاون درباره علوم شناختی در لجستیک

به گفته دکتر معاون، هوش مصنوعی و محاسبات شناختی، زیربنای اتوماسیون آینده خواهد بود.

به گزارش کالاسودا، دکتر معاون به عنوان دبیر اجرایی ششمین کنفرانس فارغ التحصیلان شریف بر تبیین علوم شناختی Cognitive Science در صنعت لجستیک تاکید کرد.

مدیر عامل «لجستیک بازار» در سخنرانی خود از نقشه راه زنجیره تامین بر پایه علوم شناختی گفت و تاثیر محاسبات شناختی بر روی عملیات دیجیتال را برای حضار و علاقه‌مندان آنلاین توضیح داد.

وی در بحث کلان نیز دغدغه‌های مدیران ارشد زنجیره تامین را بیان کرد و از لزوم زنجیره تامین هوشمند سخن گفت.

به عقیده دبیر اجرایی کنفرانس، کم شدن مداخله انسان، افزایش پاسخگویی خودکارو ارائه راهکار هوشمند در مقابله با محدودیت‌ها و خطرات پیچیده روی زنجیره تامین هوشمند تاثیرگذار است.

دکتر معاون روی سه بخش توسعه محصول، تدارکات لجستیک و تولید برای هوشمندسازی زنحیره تامین و سرمایه گذاری برای دریافت بیشترین بازده از هوش مصنوعی تاکید کرد.

دبیر اجرایی کنفرانس ترکیب قابلیت‌های فناورانه جدید مانند IOT، پهپادها، رباتیک و سیستم ابری را کمک کننده در جهت توسعه محصولات نوآورانه در صنعت لجستیک دانست و بر اهمیت آنها تاکید گذاشت.

با درک مشتریان و در نظرگرفتن آنها حین طراحی، برگزار جلسات طوفان فکری و هماهنگی ابتکارات و خلاقیت، بخشی از نقشه راه زنجیره تامین بر پایه علوم شناختی به گفته دکتر معاون است.

به گفته وی، به عنوان مثال انبار هوشمند و کاهش هزینه‌ها با پیش بینی آب و هوا به عنوان طراحی برای رفع مشکل و استفاده از ظرفیت‌های مختلف داده محسوب می‌شود.

به گفته دکتر معاون درباره تاثیر محاسیات شناختی روی عملیات دیجیتال باید به اهداف رهبران پیشگام فکر کرد که روی افزایش درآمد و ورود به بازارهای جدید و افزایش چابکی و نوآوری حرکت می‌کنند.

وی در پایان از راه اندازی و اجرای پروژه‌های هوش مصنوعی در مرکز CCoC یاد کرد که در لجستیک بازار روی آن سرمایه گذاری شده و توسعه یافته است.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها