ممنوعیت سفرهای هوایی برای مبتلایان به سرخک موجب لغو سفرهایشان شد

گفته می شود که هشت فرد مبتلا به سرخک پس از اینکه متوجه ممنوعیت سفرهای هوایی با بیماری سرخک شدند، با لغو برنامه سفر هوایی خود مواجه شدند.

واشنگتن پست روز جمعه گزارش داد که افراد پس از معاینه از طریق مقامات بهداشتی ممکن است در یک فهرست قرار گیرند که تحت کنترل مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها قرار دارد. ارائه این لیست از سال 2007 به اجرا درآمده است و به منظور جلوگیری از مسافرت تجاری و انتقال بیماری هایی مانند سرخک است که یک تهدید جدی برای سلامت عمومی تلقی می شود.

اجازه پرواز

مارتین چنتون، مدیر CDC بخش مهاجرت و قرنطینه جهانی، معیارهای جدیدی از این لیست را رو کرده است. در گزارش این مقاله آمده است که CDC باید تائید کند که فرد در حال حاضر عفونتی خاص که در لیست بیماری ها وجود دارد را در بدنش نداشته باشد تا به او اجازه پرواز و مهاجرت به کشوری خاص داده شود.

این سازمان با شرکت های هواپیمایی مذاکره می کند تا از پرواز افرادی با دارا بودن بیماری های عفونی و واگیردار مانند سرخک در سفر جلوگیری شود و هزینه های اضافی به افراد پرداخت شود. در برخی موارد حتی بازپرداخت برای پرواز های مشارکتی نیز تامین می شود.گفته می شود که هشت فرد مبتلا به سرخک پس از اینکه متوجه ممنوعیت سفرهای هوایی با بیماری سرخک شدند

همکاری با وزارت امنیت داخلی

 CDC با وزارت امنیت داخلی در اجرای ممنوعیت مسافرت مربوط به سلامت کار می کند، اما چترون به CNN گفت که در اغلب موارد اطلاع دادن به افراد که ممکن است نام آنها در لیست قرار گیرند، یک راه موثر برای تضمین همکاری آنها است. چرا که بسیاری از آنها پس از اینکه با ممنوعیت پرواز متوجه می شوند، از این موضوع شاکی شده و ممکن است برنامه هایشان به تعویق بیافتد. بنابراین بهتر است پیش از سفر به آنها اطلاع داده شود.

نظر شما در این مورد چیست ؟

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها