چگونه از سرعت اینترنت خود اطمینان پیدا کنیم؟


کالاسودا- سرعت اینترنت یکی از مواردی است که کاربران با شرکت های ارائه سرویس و خدمات اینترنتی دارند و این شرکت ها معمولا با استفاده از اعداد و ارقام بسیار قابل توجه کاربران را ترغیب به استفاده از سرویس های خود می کنند اما گاهی اوقات این ادعا ها تاثیری بر روند سرعت اینترنت ندارد حال قصد داریم به بررسی و چگونگی به دست اوردن سرعت واقعی اینترنت خود بپردازیم.
وب سایت های بسیاری وجود دارد که به آسانی اطلاعاتی را در اختیار کاربران قرار می دهد. اطلاعاتی  که علاوه بر محاسبه‌ی سرعت دانلود و آپلود، مشکلات دیگر شبکه‌ی خود نظیر «اتلاف اطلاعات» (Packet Loss)، مسائل مربوط به تاخیر یا مشکلات فیزیکی اتصال را شناسایی می کند. نرم افزار نرم‌افزار تشخیص پهنای باند شرکت «اوکلا» (Ookla) بدون شک یکی از کاربردی ترین وب سایت ها  است اما کاملترین نسخه نیز متعلق به همین شرکت است. کاربران می توانند با مراجعه به وب سایت Speedtest.net‌  به تست سرعت اینترنت خود بپردازند. تکنولوژی به‌کاررفته در این سایت هم هوشمند و هم سریع است. این تکنولوژی پنج سرور نزدیک به شما را (از میان لیست بیش از ۱۰۰۰ سرور) برگزیده، تست کاملی را اجرا کرده و نتایج را در قالب سرعت دانلود و آپلود، میزان تاخیر و میزان اتلاف اطلاعات به شما برمی‌گرداند.

در انتها نیز یک فرم نظر سنجی در اختیار شما قرار می گیرد که چند سوال در آن آمده است که در مورد شرکت سرویس دهنده و هزینه ماهیانه آن می باشد. این نظر سنجی کاملا محرمانه است و به این شرکت کمک می کند تا پایگاه داده‌ای غنی از اطلاعات مربوط به اتصال اینترنت مشتریان شرکت‌های مختلف جمع‌آوری کند. اطلاعات این پایگاه داده را می‌توان در سایت NetIndex اوکلا مشاهده و برحسب مناطق مختلف تقسیم کرد. با این روش می توان در کمتر از چند دقیقه از ویژگی های اینترنت خود بهره مند شوید و از سرعت دانلود و آپلود خود و خدمات سرویس دهنده اطمینان پیدا کنید.

 
 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار