چطور سرعت گوشی S9 خود را افزایش دهیم؟ – بخش اول

چطور سرعت گوشی S9 خود را افزایش دهیم؟

گوشی گلکسی S9  یکی از بهترین پرچمداران سامسونگ است که رقبای مستقیم آن مانند گوگل پیکسل ۳ هنوز عرضه نشده اند. در حالی که این گوشی ماه هاست جای خود را به گلکسی S10 داده است، اما هنوز هم کاربران این دستگاه بی شمار اند. بسیاری از این کاربران از کم بودن سرعت گوشی خود شکایت می کنند. شما می توانید روش هایی مانند روش های زیر برای تنظیم عملکرد و افزایش آن اجرا کنید.

بستن تمام برنامه ها و راه اندازی مجدد گوشی

گوشی های هوشمند امروزی بسیار قدرتمند هستند و گوشی Galaxy S9 نیز مجهز به آخرین پردازنده کوالکام اسنپدراگون است اما اگر تعداد برنامه های زیادی را روی گوشی باز کنید، می تواند سرعت بارگیری را کاهش دهد. در حالی که تمام برنامه های کاربردی با یکدیگر متفاوت هستند و هر کدام می تواند میزانی از Cpu و رم گوشی را بگیرد. بنابراین شگفت آور نیست که یک برنامه ناسازگار یا مخرب می تواند بر عملکرد گوشی به طور کلی تاثیر بگذارد. بنابراین راهکار بستن کلی برنامه ها و راه اندازی مجدد گوشی می تواند یکی از راه هایی باشد تا دریابید که آیا عملکرد کلی بهبود می یابد یا خیر.

برای این کار کلید مربع یا برنامه های اخیر را بزنید. کلید ضربدر یا سه خط متوالی را بزنید تا تمام برنامه های در حال اجرا بسته شوند. همچنین می توانید برنامه ها را با کشیدن به طرفین نیز ببندید. این کار معمولا موجب می شود که نرم افزار گوشی پاکسازی شود و اجرای برنامه ها متوقف شود. پس از بستن برنامه گوشی را مجددا راه اندازی کنید. برای این کار دکمه های صدا و روشن کردن را همزمان به مدت ۱۰ – ۲۰ ثانیه نگهدارید. این دکمه ها موجب می شوند که گوشی شما دوباره راه اندازی شود.گوشی گلکسی S9  یکی از بهترین پرچمداران سامسونگ است

گوشی خود را در حالت Safe mode بوت کنید

پیش تر در مورد بوت کردن ویندوز در حالت Safe mode مطلب نوشته ایم، اما این حالت تنها مختص کامپیوتر نیست و گوشی ها نیز می توانند در این حالت بوت شوند. برای این کار ابتدا:

  • گوشی خود را با فشردن دکمه پاور خاموش کنید.
  • برای فعال کردن گوشی خود در این حالت دکمه روشن کرده را بزنید و آن را آنقدر نگه دارید تا لوگوی سامسونگ ظاهر شود، سپس دکمه را رها کنید.
  • سپس دکمه حجم صدا را فشار دهید تا گوشی به حالت امن یا Safe mode برود.
  • اکنون چند ثانیه طول می کشد تا سیستم عامل گوشی شما در حالت امن بالا بیاید و نشان safe mode را در گوشه سمت چپ خواهید دید. اکنون می توانید برنامه های مخرب و شخص ثالث را پاک کنید تا عملکرد گوشی را خود بالاتر ببرید. دقت داشته باشید که عموما سرعت عملکرد بالای دستگاه در وضعیت safe mode نسبت به حالت عادی کاملا محسوس خواهد بود. این تغییر سرعت تا حدی طبیعی است و مربوط به اجرای اپلیکیشن ‌های متنوع نصب شده بر روی دستگاه تان است اما چنانچه مقدار آن زیاد باشد باید نسبت به شناسایی اپلیکیشن مخرب موجود وارد عمل شوید. سرعت گوشی S9

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار