سرمایه‌گذاری 52 میلیارد دلاری هیوندای در خودروهای پرنده و برقی

0
۵

هیوندای موتور اعلام کرد در بخش خودروهای پرنده و برقی 52 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری می‌کند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از سی نت برای خودروسازان به دست آوردن جدیدترین تکنولوژی‌ها نوعی رقابت تسلیحاتی محسوب می‌شود و در این راستا دنیای رویایی ماشین‌های پرنده، خودران و برقی در حال تبدیل شدن به صنعتی جدی شده است.

به همین خاطر کمپانی کره‌ای هیوندای موتور اعلام کرد قصد سرمایه‌گذاری 52 میلیارد دلاری در زمینه خودروهای پرنده و برقی را دارد.

هیوندای موتور، مالک برند هیوندای و کیا با اعلام این خبر ورود خود به عرصه‌های جدید تکنولوژی را رسانه‌ای کرد.

به گفته مدیران کمپانی این تلاش به سوی پیشرو بودن در صنعت آینده و هوشمند موبیلیتی است که 2025 طبق استراتژی تعریف شده هیوندای موتور شاهد آن خواهیم بود.{موبیلیتی حمل و نقل و تحرک هوشمند}

استراتژی 2025 هیوندای موتور شامل دو بخش است: صنعت سنتی اتومبیل سازی و آنچه هیوندای آن را وسایل نقلیه هوایی شخصی خوانده است که شامل ماشین‌های پرنده ، رباتیک و «مایل آخر» می‌شود.{مایل آخر حرکت مردم و کالاها به مقصد نهایی در بستری هوشمند است}

در این بین شرکتهای تجارت الکترونیکی در حوزه حمل و نقل کالا گسترش یافته و شرکتهای به اشتراک گذاری در زمینه حمل و نقل شخصی گسترش می‌یابد.

هیوندای قصد تولید و فروش 670 هزار دستگاه خودروی برقی را تا 2025 دارد و خودروهای برقی روی پلتفرم جدید در سال 2024 مستقر خواهند شد.

سازندگان خودرو دنیال ساخت مدلهای جوان پسند هستند و برنامه برای برقی شدن تمام خودروها تا 2030 نیز در نظر گرفته شده است.

پلتفرم خودروی خودران نیز تا 2022 به حالت اجرایی درخواهد آمد و طبق برنامه تا 2024 وارد تولید انبوه خواهد شدو در سال 2025 یکی از خودروسازان بسته خودران در سطح 2 یا 3 را به مشتریان پیشنهاد خواهد داد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از