• کالاسودا
  • >
  • اخبار
  • >
  • زمان رونمایی از سرویس خبری اپل اعلام شد؛ روزنامه ها اعتراض دارند

زمان رونمایی از سرویس خبری اپل اعلام شد؛ روزنامه ها اعتراض دارند

زمان رونمایی از سرویس خبری اپل اعلام شد؛ روزنامه ها اعتراض دارند

اطلاعات بیشتر در مورد سرویس خبری اپل به تازگی منتشر شده است. حتی یک تاریخ نیز برای رونمایی این مراسم توسط اپل مشخص شده است که طی آن انتظار رونمایی رسمی این سرویس را خواهیم داشت.

سرویس خبری اپل اولین سرویس جدید اپل در سال ۲۰۱۹ نخواهد بود اما یکی از سرویس هایی است که اپل برنامه آن را از سال ۲۰۱۵ ریخته بود. یک منبع آگاه به این موضوع در یک شرکت خصوصی بیان کرده بود که اپل در سال ۲۰۱۵، سرمایه ۵۰ میلیون دلاری برای این کار کنار گذاشته بود و به بازگشت سرمایه کلان آن امیدوار است. اپل همچنین اپلیکیشن apple news را برای آیفون های و آیپدها در ایالات متحده آمریکا، انگلیس و استرالیایی ها ارائه کرده است.

سرویس دو زبانه برای کانادایی ها

همچنین این سرویس به زودی در اختیار کانادایی ها به دو زبان انگلیسی و فرانسوی عرضه خواهد شد. این شرکت اخیرا برنامه News app خودرا روی سیستم عامل مک او اس موآوی نیز آورده است. همچنین این برنامه ها ویژگی های محتوا و پشتیبانی از ناشران که در قالب فرمت apple news کار خواهند کرد را به همراه سیاست گذاری کسب درآمد آن ها از این سرویس را نیز ارائه کرده است. سرویس خبری اپل به تازگی منتشر شده است.

اعتراض روزنامه ها

 البته برخی رسانه ها و روزنامه های بزرگ مانند واشنگتن پست و نیویورک تایمز نسبت به این روند اعتراضاتی داشتند و معلوم نیست که اپل چه سیاستی را در این زمینه اتخاذ خواهد کرد. ناشران در این بخش نیز مشکلاتی با قوانین اپل دارند. برخی از آن‌ ها، به زمان بیشتری برای قرارداد همکاری نیاز دارند و برخی، خواهان امکان لغو قرارداد، پیش از دوره‌ی یک ‌ساله هستند. فعلا اپل تصمیم واحدی در این زمینه نگرفته است. اما این شرکت به شدت به درآمدزایی از این برنامه فکر کرده است و در هر صورت باید دل ناشران و رسانه ها را برای همکاری در این خصوص به دست آورد. اپل برای کاربران نیز حق عضویت ۱۰ دلاری را تعیین کرده است و کاربران پس از ثبت نام می توانند نشریات و موضوعاتی که می خواهند را از طریق این سرویس دنبال کنند و از آخرین اخبار مطلع شوند.

مراسم رونمایی کی است؟

همه این مراحل نشان از رونمایی نزدیک این سرویس دارد. منابع خبری اپل اطلاع داده اند که این سرویس قرار است روی ۲۵ مارس در رویدادی که در سالن استیو جابز  قرار است برگزار شود، رونمایی می شود. البته در این مراسم احتمالا شاهد رونمایی از آیپد مینی یا ایرپادهای جدید اپل نخواهیم بود.سرویس خبری اپل اولین سرویس جدید اپل در سال 2019 نخواهد بود

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار