اخبار

سفر ریچارد برانسون به فضا نزدیک است

کالاسودا - کالاسودا_ریچارد برانسون کارآفرین و سرمایه‌گذار  سرشناس انگلیسی تبار به زودی سفر به فضا را به برنامه کاری خود می افزاید .

کمتر فردی است که به دنیای تکنولوژی علاقه‌مند باشد و ریچارد برانسون را نشناسد. ریچارد برانسون گروه شرکت‌های «ویرجین» را بنیان نهاده است. اما ریچارد برانسون بسیار بلند پرواز است و هم اکنون خواستار رفتن به فضا با استفاده از هواگردهای شرکت «تویرجین گلکتیک» است.

یک سوال بزرگ این است که آیا این شرکت می‌تواند گردشگری فضایی را برای مردم محقق سازد یا خیر؟

به نظر می رسد پاسخ مثبت است. چرا که انتظار می‌رود اولین پروازهای این هواگرد بسیار گران باشد و هیچ تضمینی وجود ندارد که آیا قیمت‌ها به اندازه‌ای کاهش خواهند یافت که هرانسان حتی برای یک بار در زندگی هم که شده، بتواند به فضا برود؟

ویرجین گلکتیک یک شرکت انگلیسی و یکی از شرکت‌های پیشتاز در صنایع گردشگری فضایی است که زیرمجموعه گروه ویرجین است. ریچارد برانسون بنیانگذار گروه شرکت‌های ویرجین، خواستار رفتن به فضا با استفاده از هواگردهای این شرکت است. وی خواستار انجام سریع این فرآیند است و انتظار دارد که پروازش طی ماه‌های آتی محقق شود.

جالب است بدانید ریچارد برانسون برای تحقق آرزوی خود در حال انجام تمرین‌های تناسب اندام و فضانوردی است تا خود را برای این سفر آماده کند. این سفر یک حرکت نمادین برای ویرجین محسوب می‌شود ولی برای حصول اطمینان از امنیت این فناوری برای مسافران، حائز اهمیت است.

البته شایان ذکر است که زمان دقیق این پرواز هنوز مشخص نیست. ولی آزمایشات این هواگرد موسوم به « وی‌اس‌اس وویجر» در حال انجام است.

نظر شما چیست؟ آیا شما هم مایلید به فضا سفر کنید؟

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در ساعت ۹ هر شب به آخرین اخبار حوزه تکنولوژی گوش دهید

مطالب مرتبط

برو بالا