سنسورهای اعلام مصرف آب

سنسورهای اعلام مصرف آب

مصرف آب در ایران با استفاده از سنسورهایی از این پس قابل تشخیص خواهد بود.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، سنسورها این روزها در بسیاری از تکنولوژی های تشخیصی به کار گرفته می شوند و حالا در ایران هم قرار است که از این سنسورها در خصوص مصرف آب استفاده شود.

سنسور (حسگر) چیست؟

سنسور یک کالای الکترونیکی است که در زبان فارسی حسگر نامیده می شود. از نام آن می توان فهمید که وظیفه این قطعه حس کردن درخواست مورد نظر سازنده این تکنولوژی است. به این معنی که اگر شما می خواهید میزان یک چیز را در هر عرصه ای بسنجید باید از قطعه حسگر استفاده کنید. به معنی دیگر سنسورها يك كميت فيزيكي را اندازه گيري کرده و آن را به يك سيگنال كه مي تواند به وسيله يك مشاهده گر يا يك اسباب خوانده شود تبديل مي كنند.

انواع سنسور (حسگر)

حسگرها یا سنسورها میزان هر چیزی را که شما مد نظر دارید براساس دمای خود تشخیص می دهند . از این رو این قطعات الکترونیکی به دو دسته حسگرهای دمایی و حسگرهای گرمایی تقسیم می شوند.

جاهایی که از سنسورها استفاده می شود

حسگرها در اشيايي مانند کف آسانسورهای لمسي و لامپ هايي كه با لمس پايه شان روشن و خاموش مي شوند به کار گرفته می شوند. همچنين از سنسورها در خودروها، ماشين آلات، وسايل ماوراي جو، تجهيزات پزشكي و ربات ها نیز استفاده می شود.

سنسورهایی برای تشخیص مصرف آب

حسگرها که در عرصه های مختلف به کار گرفته می شوند در ایران نیز کاربری زیادی دارند. از این رو برای تشخیص میزان مصرف آب که دغدغه بسیاری از نهادهای ایرانی است می توان از سنسورها یا حسگرها استفاده کرد. در این مورد، محققان ایرانی سامانه‌ای برای پایش آب‌های سطحی و زیر سطحی معرفی کرده اند  که در این سامانه از سنسورهای متعددی بهره گرفته شده است. اینسامانه علاوه بر آنکه امکان میزان برداشت از آب‌های زیر سطحی را فراهم می‌کند، میزان تبخیر آب،‌ باران‌سنجی و برف سنجی را نیز اعلام می کند.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها