سوابق رانندگان آنلاین شد

0
۱

سوابق رانندگان ایرانی آنلاین شده و به راحتی در اختیار پلیس قرار می گیرد.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، تکنولوژی به صورت روزانه به سیستم پلیس ایران راه می یابد و حالا پلیس راهور می تواند با استفاده از تکنولوژی سوابق رانندگان را در اختیار داشته باشد.

در همین رابطه، رئیس پلیس راه کشور اعلام کرده که پلیس راه کشور اخیرا تجهیزات مدرنی خریداری کرده و بزودی آنها را در اختیار افسران جاده ای خود قرار خواهیم. با استفاده از این تجهیزات نیروهای پلیس راه می توانند به صورت برخط و آنلاین از کلیه سوابق و اطلاعات راننده و خودرو باخبر شوند.

اما پیش از این نیز پلیس راهور به تکنولوژی در حوزه ثبت تخلفات رانندگی مجهز شده بود. در این خصوص اعلام شده بود که به زودی تمام جاده های اصلی کشور به دوربین ها و سیستم های برخط هوشمند نظارت و کنترل مجهز خواهد شد.

در این باره توضیح داده شده که مرحله دوم نصب دوربین های ثبت تخلف در جاده های کشور تا چند ماه آینده آغاز و در این مرحله ۲ هزار دوربین نصب می شود.

این در حالی است که در مدت ۱۰ سال ۴۰۰ دستگاه دوربین در راه‌های کشور نصب شده بود که ۲۰۰ مورد آن توسط پلیس و ۲۰۰ مورد از سوی راهداری انجام گرفت.

این اقدامات در جاده های کشور در حالی انجام می شود که جاده‌های کشور به ۶ هزار دستگاه دوربین نیاز دارد که ۲ هزار دستگاه هم در مرحله سوم نصب خواهد شد و پس از آن جاده‌ها هوشمند می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از