سودآوری مایکروسافت از مشکل حلقه‌ی قرمز Xbox 360

در مستند جدیدی از مایکروسافت، حقایقی پیرامون حلقه‌ی قرمز مرگ Xbox 360 فاش شده است که به نظر می‌رسد مایکروسافت از آن برای سودآوری استفاده می‌کند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از cnet، مایکروسافت پوسترهای پریمیومی از این مشکل سخت افزاری را به قیمت ۲۵ دلار به فروش می‌رساند تا یاد حلقه قرمز مرگ ایکس باکس را دوباره زنده کند.

تماشای مستند Power On ایکس باکس که به صورت رایگان در یوتیوب منتشر شد؛ یک سفر نوستالژیک از حضور 20 ساله مایکروسافت در بازار کنسول‌های بازی را به نمایش گذاشت.

در یک اپیزود از این مستند، که مربوط به مشکل Red Ring یا حلقه قرمز در Xbox 360 بود، یک نقص سخت افزاری گسترده را نشان داد که تعمیر آن بیش از 1 میلیارد دلار برای مایکروسافت هزینه داشت.

تعداد زیادی از گیمرها تحت تأثیر خرابی سخت افزار 360 قرار گرفتند. اما این مستند نشان داد که مایکروسافت با سر زبان انداختن دوباره‌ی آن، از این مشکل پول در جهت سودآوری خود استفاده کرده است و این واقعاً ناراحت کننده است.

Xbox در مورد آن، اظهارنظری نکرده است.

زمانی که این نقص برای کنسول Xbox 360 اتافق افتاد و نشانگر پاور کنسول 360 به جای چهار چراغ سبز سه چراغ قرمز را نشان داد؛ مایکروسافت یک برنامه تعمیر برای رفع این مشکل عرضه کرد. این مشکل رفع شد اما بعد از چند هفته دوباره رخ داد.

یک مطالعه در سال 2009 در مورد خرابی‌های کنسول نشان داد که تقریباً یک چهارم کنسول‌های ایکس باکس 360 دچار این نقص شدند.

مایکروسافت با صرف 1.15 میلیارد دلار برای حل این مشکل و بهینه سازی مدل‌های بعدی کنسول، آن را مدیریت کرد.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها