سودآوری 1.5 تریلیون دلاری کارخانه‌های هوشمند در اقتصاد جهان

0
108

افزایش بهره‌وری کارخانه‌های هوشمند در جهان سبب شده کارخانه‌های متعددی به سمت استفاده از عملیات هوشمند روی آورند.

 

به گزارش کالاسودا و به نقل از گجتس نو، کارخانه‌های هوشمند تا سال 2023 حداقل 1.5 تریلیون دلار به اقتصاد جهان خواهند افزود.

طبق جدیدترین تحقیقات منتشر شده این امر از طریق افزایش بهره‌وری، ارتقا دادن کیفیت و بالا بردن سهم بازار همراه با ارائه خدمات ویژه به مشتریان به دست خواهد آمد.

کارخانه‌های هوشمند با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های هوشمند راه‌هایی برای پیشرفت قابل توجه در بهره‌وری، کیفیت، انعطاف‌پذیری و خدمات یافته‌‌اند.

در هند، 30 درصد کارخانه‌ها طی دو سال اخیر فعالیت عادی خود را به عملیات هوشمند تغییر داده‌اند.

اغلب سازمان‌هایی که از سال 2017 برای پایه‌ریزی کارخانه‌های هوشمند نقشه راه کرده بودند (33 درصد) اکنون این کارخانه‌ها را راه ‌اندازی کرده‌اند.

سشو یاگاواتولا رئیس بخش فن‌آوری‌های جدید و ابتکارات تجاری شرکت هندی «آشوک‌ لیلاند» سه دلیل اساسی را برای پایه‌ریزی کارخانه‌های هوشمند برمی‌شمارد. آشوک لیلاند یکی از بزرگترین تولید کنندگان ماشین‌های سنگین در هند است.

به گفته یاگاواتولا نخستین دلیل ارتقای بهره‌وری کارخانه‌های قدیمی، مدرن‌ و دیجیتالی شدن فعالیت‌هاست. دلیل دوم سر و کار داشتن با مبحث کیفیت است که تشخیص و ارزیابی میزان آن برای انسان‌ دشوار است.

سومین مورد افزودن قابلیت سفارشی‌سازی یا قابلیت‌های سفارشی‌سازی جمعی است.

چین، آلمان و ژاپن سه کشور برتر در بهره‌گیری از کارخانه‌های هوشمند هستند. کره‌جنوبی، آمریکا و فرانسه نیز در این زمینه از پیشگامان به شمار می‌روند.

بیش از هزار مدیر شرکت‌های صنعتی در 13 کشور مختلف، در تحقیقات جدید مربوط به این حوزه شرکت کرده‌اند. این مطالعات نشان می‌دهد که امروزه سازمان‌ها انگیزه و توانایی بالاتری برای راه‌اندازی کارخانه‌های هوشمند دارند.

در مقایسه با دو سال قبل، سازمان‌های بیشتری در این زمینه پیشرفت داشته‌اند و یک سوم کارخانه‌ها از امکانات هوشمند بهره‌ گرفته‌اند.

با این حال تولیدکنندگان دریافته‌اند که موفقیت در این زمینه چندان هم ساده نیست. فقط 14 درصد فعالان این حوزه جدید ابتکارهای خود را «موفقیت آمیز» توصیف می‌کنند.

تقریبا 60 درصد سازمان‌ها نیز می‌گویند در تلاشند بتوانند به حد مطلوبی در این حوزه برسند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها