خودرو

سرویس به اشتراک گذاری تاکسی سونی در توکیو رونمایی شد

سرویس به اشتراک گذاری تاکسی سونی در توکیو رونمایی شد

کالاسودا - سونی سرویس به اشتراک گذاری خودرو را به عنوان بخشی از سرمایه گذاری مشترک خود رونمایی کرد. چشم انداز این سرویس در ژاپن اندکی متفاوت تر از چشم انداز شرکت های کرایه خودرو در کشورهایی با سلطه اوبر است.

این سرویس که S.Ride نام دارد، دروازه ای برای ورود به این چشم انداز جدید است و از امروز با رونمایی رسمی، کار خود را شروع کرده است. شعار این سرویس بر سه واژه Simple، Smart و Speedy به معنای ساده، هوشمند و سریع استوار است. از اپلیکیشن این برنامه می توان برای گرفتن تاکسی های معمولی داخل شهر نیز استفاده کرد.

طریقه های پرداخت کرایه به چه صورت خواهد بود؟

مسافران می توانند با استفاده از پول نقد یا کیف پول دیجیتالی که دارای کد های QR است و یا از طریق کارت های اعتباری خود کرایه تاکسی را بپردازند. استفاده از این خودروهای اینترنتی یک گزینه خوب برای افرادی است که نمی خواهند در خیابان منتظر خودرو بمانند و یا سوار هر خودرویی شود. این مسئله خصوصا در مناطق شلوغ و پر رفت و آمدی مانند توکیو تبدیل به یک نیاز شده بود و اکنون سونی این حرکت را استارت زده تا بیشترین استفاده و منفعت را از آن خود کند.

اپلیکیشنی که به هوش مصنوعی متکی است

به یاد داشته باشید که حرف S در نام این سرویس کرایه خودرو S.Ride برگرفته از نام اول سونی نیست، بلکه همانطور که در بالا اشاره کردیم، حاصل اول حرف سه کلمه ساده، هوشمند، سریع است که شعار این سرویس را تشکیل می دهند. سونی بیان کرده است که اپلیکیشن این سرویس به تکنولوژی هوش مصنوعی متکی است تا پیش بینی کند که تقاضا چه زمان بالا خواهد رفت و در آن زمان توزیع بهتری روی رانندگان در مناطق خاص خواهد داشت.سونی سرویس به اشتراک گذاری خودرو را به عنوان بخشی از سرمایه گذاری مشترک خود رونمایی کرد

شرکت های سرمایه گذار در این پروژه چه شرکت هایی هستند؟

این سرویس حاصل سرمایه گذاری مشترک بین سرویس های پرداخت سونی و شش شرکت تاکسیرانی دیگر است. این شرکت ها شامل Daiwa و Kokusai هستند که دو تا از بزرگترین اپراتورهای تاکسیرانی در توکیو هستند. این شرکت ها اکنون با سونی همکاری می کنند و توانسته اند تعداد ناوگان این سرویس را به بیش از 10000 وسیله نقلیه برسانند.

رقابت سرویس وطنی با سرویس پرطرفدار جهانی

شرکت اوبر نیز در ژاپن حضور دارد، اما تنها بخشی کوچکی از این بازار را در اختیار دارد، زیرا این شرکت در توکیو تنها اتومبیل های سیاه پریمیوم خود را ارائه می کند. با این حال اوبر نیز بیکار ننشسته و با شرکت های تاکسیرانی دیگر در ژاپن همکاری می کند و متحدانی را نیز برای خود گرد هم آورده است. اوبر به تازگی تقاضای خود را برای عرضه عمومی سهام ثبت کرده است و به دنبال سودی 90 تا 100 میلیارد دلاری است تا  خسارت هایی که از سال 2016 داشته است را جبران کند. اکنون باید دید اوبر می تواند به عنوان بخشی از اهداف این سود را از ژاپنی ها کسب کند؟

نتیجه این رقابت چه می شود؟ آیا ژاپنی ها از سرویس وطنی خود استقبال می کنند و آن را به سرویس جهانی اوبر ترجیح می دهند یا خیر. نظر شما در این مورد چیست؟ شما سرویس وطنی را ترجیح می دهید یا یک سرویس پرطرفدار جهانی را؟ نظر خود را در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
نظرتان در مورد این مطلب چیست؟

نظر خود را اینجا بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا