سونی رکورد منفی زد! کم فروش ترین برند گوشیهای هوشمند در سه ماهه اول 2019

سونی رکورد منفی زد! کم فروش ترین برند گوشیهای هوشمند در سه ماهه اول 2019

یک سال پیش بود که سونی پیش بینی کرده بود که 10 میلیون گوشی هوشمند را برای سال مالی منتهی به مارس 2019 خواهد فروخت. این رقم ابتدا به 9 میلیون و سپس 7 میلیون رسید. سونی این رقم را در ماه ژانویه باز هم کاهش و به 6.5 میلیون رساند. این رقمی که کل فروش سونی در سال گذشته را در بر داشته است.

میزان فروش چه اندازه بود؟

سونی با کاهش فروش و رقابت شدید مواجه شده و در طول چند سال گذشته سهم بازار گوشی های هوشمندش نیز کاهش یافته است، به طوری که در حال حاضر این سهم اکنون کمتر از 1 درصد است. اکنون با اطلاعاتی که از پرونده مالی سه ماهه اول این برند منتشرشده، مشخص شد که تنها 1.1 میلیون دستگاه در این ماه ها به فروش رسیده است. این میزان حتی در مقایسه با سال های گذشته کم ترین میزان فروش برای سونی را در بر داشته است و از این نظر به یک رکورد در این زمینه رسیده است. چرا که سونی پیش از این بین ماه های مارس و ژوئن 2018 حداقل 2 میلیون دستگاه فروخته بود و اکنون کمترین میزان را در این رتبه کسب کرده است.سونی رکورد منفی زد

رونمایی Xperia XZ3 و فصل کریسمس در ماه های منتهی به پایان سال 2018 اندکی موجب فروش بیشتر گوشی های هوشمند سونی شد و سه ماهه آخر 2018 را 1.8 میلیون دستگاه گذراند، اما این شرکت سه ماهه اول 2019 را تنها با فروش 1.1 میلیون دستگاه سپری کرد و یک رکورد منفی از خود به جای گذاشت.

پیش بینی هایی که درست از آب درنیامد

سال گذشته نیز سونی طبق پیش بینی هایی که کرده بود انتظار داشت تا پایان امسال 10 میلیون گوشی بفروشد که این امر محقق نشد، به طوری که گزارش سه‌ ماهه سال 2018 نشان داد که این برند ژاپنی در بخش موبایل خود تنها 6.5 میلیون دستگاه به مشتریان فروخته است. بنابراین منطقی ‌ترین کار را در آن دیده است که هزینه های این بخش را کاهش دهد و حدود 200 نفر از کارمندان خود در این بخش را تعدیل کند. البته سونی پیش بینی کرده است که ضرر و زیان دهی بخش سونی موبایل تا سال 2020 ادامه دارد و باید هر چه زودتر هزینه ها را کاهش دهد تا نسبت به زیان ها سر به سر شود.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها