سیاره مشتری به زمین نزدیک شد؛ مشاهده بزرگترین سیاره منظومه شمسی بدون تلسکوپ

0
493
سیاره مشتری به زمین نزدیک شد؛ مشاهده بزرگترین سیاره منظومه شمسی بدون تلسکوپ

سیاره مشتری در ماه ژوئن به زمین بسیار نزدیک می شود و بدون چشم مسلح نیز می توان آن را مشاهده کرد، این سیاره بسیار بزرگ در شب درخشان خواهد بود.

این ماه جذابیت های بسیاری برای علاقه مندانی دارد که به آسمان نگاه می کنند، این افراد می توانند چهار قمر بزرگترین سیاره منظومه شمسی را بدون تلسکوپ مشاهده کنند. مشتری در مجموع دارای 79 قمر است و بزرگترین و درخشان ترین آن ها در این ماه پدیدار می شوند. این سیاره در هنگام غروب تا پایان شب قابل مشاهده هست.

بهترین زمان برای مشاهده سیاره مشتری

بهترین زمان برای مشاهده سیاره مشتری را باید روز دوشنبه 20 خرداد دانست، طبق اخبار منتشر شده از ناسا این رویداد به عنوان مقابله به صورت رسمی شناخته می شود. این رویداد به صورت سالانه زمانی که مشتری، زمین و خورشید در یک راستا قرار می گیرند و زمین در وسط قرار دارد رخ می دهد.بهترین زمان برای مشاهده سیاره مشتری

بر اساس اخبار منتشر شده از ناسا این روز بهترین زمان برای مشاهده سیاره مشتری است، زیرا سیاره در آسمان شب در همه جا قابل مشاهده است و تقریبا زمانی است که سیاره مشتری در نزدیک ترین حالت به زمین قرار دارد. در این زمان اگر به سیاره مشتری نگاه کنید 4 قمر با نام های Io، Europa، Ganymede و Callisto را مشاهده می کنید. از این رو شما ممکن است ابر های باریکی که سیاره را محاصره کرده اند را مشاهده کنید.

آژانس فضایی توصیه می کند که برای اینکه بتوانید سیاره مشتری را مشاهده کنی،نیاز دارید که اطراف شما ساختمان های بلند زیادی وجود نداشته باشد و یا چراغ های بسیار زیادی خیابان برای شما مزاحمت ایجاد نکند تا بتوانید به سادگی سیاره را مشاهده کنید.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها