سیستم عامل انقلابی iOS 16

منابع داخلی اپل از تحولی بزرگ و آپگرید عمده در سیستم عامل iOS 16 نام می‌برند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از فون ارنا، مارک گورمن از بلومبرگ معتقد است نسخه بعدی آی او اس یک ارتقا بزرگ محسوب شده و ضمن آپدیت عمده، اعلان‌های جدید و نیز قابلیت متفاوت و جدید ردیابی سلامت را در خود جای داده است.

کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل از 6 الی 10 ژوئن برگزار می‌شود و مارک گورمن از بلومبرگ انتظارات خود را از این کنفرانس مطرح کرد.

انتظار می‌رفت اپل هدست واقعیت ترکیبی خود را پس از مدتها شایعه، در طول کنفرانس رونمایی کند اما ظاهرا معرفی آن به اواخر 2022 یا اوایل 2023 افتاده است.

بخشی از ارجاعات سیستم عامل به هدست اشاره خواهد داشت و ممکن است نام سیستم عامل مخصوص هدست rOS باشد که قبل از خود دستگاه با آن آشنا شویم.

در مورد سیستم عامل آی او اس 16 که با نام رمز سیدنی در حال توسعه است، گورمن می‌گوید اپل ویجت‌های بزرگ را طراحی کرده تا ویجت‌های کوچک را داخل آن قرار داده تا کاربر مجبور به اسکرول آنها نباشد.

اپل رابط چند وظیفه‌ای جدید برای iPadOS را معرفی خواهد کرد.

همچنین سیستم عامل watchOS 9 با نام رمز Kincaid آپدیت عمده را در زمینه ردیابی سلامت به خود اختصاص خواهد داد.

به گفته گورمن، اپل ممکن است در طول کنفرانس مک جدید را نیز معرفی کند.

اپل معمولا آپدیت نرم افزاری خود را در طول کنفرانس توسعه دهندگان نرم افزاری به صورت پیش نمایش ارائه می‌کند تا به سازندگان اپلیکیشن اجازه دهد برنامه‌های خود را با نسخه بعدی سیستم عامل سازگار کنند.

نسخه آزمایشی عمومی باید تا پایان ژوئن در دسترس قرار گیرد و نسخه نهایی در ماه سپتامبر همراه با آیفون 14 عرضه خواهد شد.

گفته می‌شود iOS 16 فقط روی چیپست‌های A10 به بالا یعنی آیفون 7 و بالاتر جواب خواهد داد.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها