هواوی بازنده جنگ نیست؛ ساخت سیستم عامل اختصاصی در دستور کار هواوی

هواوی بازنده جنگ نیست؛ ساخت سیستم عامل اختصاصی در دستور کار هواوی

چندی پیش بود که خبر رسید گوگل به فعالیت خود با شرکت هواوی پایان داده است و به این ترتیب با تحریم هواوی ، پلی استور در گوشی های هواوی در دسترس نخواهد بود. این شرکت اکنون خبری در رابطه با ساخت سیستم عامل اختصاصی گوشی های خود منتشر کرده است که نشان دهد بازنده جنگ نیست.

دست هواوی در حنا ماند

بنابراین پس از این گوشی های هواوی دیگر آپدیت برنامه ها و اندروید را از طریق پلی استور گوگل در اختیار نخواهند داشت و نمی توانند دیگر سرویس های گوگل را نیز روی خود اجرا کنند. این خبر شوک دهنده به این معناست که هواوی باید به فکر سیستم عاملی برای گوشی های خود باشد و نسل آینده گوشی های این برند بدون گوگل پلی استور و اپلیکیشن های گوگل مانند جیمیل وارد بازار می شوند.

جدیدا خبر رسیده است که هواوی درخواست خود را برای ثبت تجاری سیستم عامل اختصاصی خود به نام  Hongmeng در ۲۴ آگوست سال ۲۰۱۸ به ثبت رسانده و علامت ثبت شده در این زمینه از ۱۴ می سال ۲۰۱۹ تا ۱۳ می سال ۲۰۲۹ معتبر خواهد بود.سیستم عامل هواوی

تاریخ عرضه سیستم عامل در چین

ریچارد یو، مدیر بخش ریچارد یو رئیس بخش تقاضای مصرف کننده هواوی اعلام کرد که این شرکت در اوایل پاییز سال جاری آمادگی خود را برای شروع عملیات سیستم عامل خود به دست آورده و آن را به بازار عرضه خواهد کرد.

یو بیان کرد که اگر تحریم استفاده از نرم افزار گوگل و مایکروسافت ادامه داده باشد، سیستم عامل برای هر دو گوشی های هوشمند و لپ تاپ ها تا سه ماهه چهارم امسال برای راه اندازی در چین آماده می شود.

فروشگاه اپلیکیشن اختصاصی هواوی

کاربران خارج از چین باید کمی بیشتر صبر کنند تا این سیستم عامل را دریافت کنند. یو گفت که این نرم افزار در سه ماهه اول یا دوم سال ۲۰۲۰ آماده خواهد شد. وی اضافه کرد که فروشگاه اپلیکیشن اختصاصی هواوی به نام App Gallery در سیستم عامل جدید در دسترس خواهد بود. همچنین سیستم عامل اختصاصی هواوی محصولی جهانی است که علاوه بر گوشی ‌های هوشمند، بر روی رایانه‌ ها، تبلت‌ ها، تلویزیون‌ ها، خودروها و محصولات پوشیدنی هوشمند قابل استفاده خواهد بود.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار