مایکروسافت تسلیم شد: اندروید بهترین سیستم عامل دنیاست!

مایکروسافت تسلیم شد: اندروید بهترین سیستم عامل دنیاست!

مایکروسافت در یک رویداد عجیب و غافلگیرانه از “surface phone” خود که برای مدت طولانی شایعه شده بود که یک دستگاه اندرویدی است پرده برداشت. سرانجام مایکروسافت علیرغم تمام حواشی در دنیای گوشی های هوشمند اعلام کرد به زمینه فعالیت خود در حوزه گوشی باز خواهد گشت ، اما این بار در حال احیای سیستم عامل موبایل ویندوز نیست، بلکه طبق شایعات این گوشی اندرویدی است و از  سیستم عامل همه گیر موبایل در دنیا یعنی اندروید تحت تسخیر گوگل استفاده خواهد کرد.

چرا مایکروسافت به اندروید رو آورد؟

Surface Duo از فلسفه طراحی ترکیبی استفاده می کند که باعث شده تا سری Surface به یک صفحه نمایش دوتایی با یک لولا 360 درجه در وسط تبدیل شود. این یک پاسخ جالب برای طراحی های پیچیده گوشی های منعطف صفحه نمایش از سامسونگ ، هواوی یا موتورولا است ، اما مهمتر از همه ، این اولین گوشی اندرویدی مایکروسافت است. چرا؟

چرا مایکروسافت به اندروید رو آورد؟

عدم محبوبیت ویندوز فون

طبق گفته Panos Panay ، مدیر ارشد محصول برای گروه دستگاه های مایکروسافت ، زیرا “بهترین سیستم عامل برای این محصول ، اندروید است”. ظاهرا مایکروسافت هم که از این عدم استقبال از ویندوز مطمئن شده و امیدی به ارتقای جایگاه خود ندارد، قصد دارد با تولید گوشی هوشمند مجهز به سیستم عامل اندروید این شرایط را تغییر دهد.

در سال های اخیر تنها نوکیا برخی تولیدات خود را به سیستم عامل ویندوز فون یا ویندوز ۱۰ مجهز کرده و این گوشی ها محبوبیت چندانی کسب نکردند. بنابراین زمان برای بازنشسته کردن گوشی های مذکور فرا رسیده و انتظار می رود تولید تلفن همراه اندرویدی توسط مایکروسافت به زودی به یک واقعیت مبدل شود.

برنامه های مورد انتظار مایکروسافت در گوشی اندروید

گوشی مورد انتظار Surface Duo آینده به ناچار با مجموعه کاملی از برنامه های Office همراه خواهد بود و مایکروسافت همچنین همکاری مشترکی با سامسونگ دارد تا ورد ، اکسل و سایر برنامه های مایکروسافت را به صورت از پیش نصب شده روی گوشی های خود قرار دهد.

برنامه های مورد انتظار مایکروسافت در گوشی اندروید

اگر نمی توانید آنها را از گوشی پاک کنید ، این مشکل خودتان است. به نظر می رسد این استراتژی جدید مایکروسافت باشد ، و این واقعیت که اخیراً مایکروسافت در سرمایه گذاری از گوگل پیشی گرفته نشان می دهد که دور شدن آن از حوزه موبایل ها و ادامه ریسک در Office یک انتخاب هوشمندانه مدیریتی برای این شرکت بود.

هنوز هم یک Surface Duo با صفحه نمایش دوگانه با اندروید می تواند یک گوشی عجیب و غریب باشد که همه ما انتظار رونمایی و بررسی آن از نزدیک را می کشیم. زیرا در زمان رونمایی ، پشتیبانی از صفحه نمایش دوگانه و انعطاف پذیر اندرویدی بسیار گسترده تر از اکنون خواهد بود.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها