اینترنت اشیا

سیستم عامل LiteOS ؛ سیستم عامل خاص و کم حجم محصولات هواوی

سیستم عامل LiteOS ؛ سیستم عامل خاص و کم حجم محصولات هواوی

کالاسودا - سیستم عامل LiteOS یکی از خاص ترین سیستم عامل های ساعت های هوشمند است. این سیستم عامل توسط کمپانی هواوی توسعه پیدا کرده و حجم بسیار کمی دارد. در این بخش قصد داریم به معرفی این سیستم عامل جالب توجه بپردازیم. سیستم عامل LiteOS تنها 10 کیلوبایت حجم دارد.

هواوی قصد دارد به هوشمند سازی تمام محصولات مورد نیاز کاربران بپردازد از این رو توان بخشیدن به اینترنت اشیاء اهمیت بسیار بالایی برای این کمپانی دارد. سیستم عامل LiteOS روی گجت های پوشیدنی مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد و شاهد حضور این سیستم عامل روی ساعت های هوشمند، گردنبند هوشمند و دست بند های هوشمند هستیم. در حال حاضر ساعت هوشمند هواوی واچ جی تی از این سیستم عامل بهره می برد.

جالب ترین نکته در مورد این سیستم عامل این موضوع است که سیستم عامل LiteOS به عنوان سیستم عاملی متن باز شناخته می شود و از این رو توسعه دهندگان می توانند تغییرات روی آن ایجاد کنند. البته برای توسعه این سیستم عامل محدودیت های نیز وجود دارد. بر اساس اخبار موجود این سیستم عامل دارای سه ویژگی منحصر به فرد است، این سه قابلیت اساسی LiteOS پیکربندی ناچیز، کشف سایر محصولات یا auto-discovery و متصل شدن به شبکه یا auto-networking است.

با توجه به مشکلات موجود به نظر می رسد این کمپانی مشهور به زودی تمام محصولات خود را با سیستم عامل منحصر به فرد خود روانه بازار فروش کند. انتقال ساعت های هوشمند هواوی از سیستم عامل Wear Os به سیستم عامل LiteOS و اخبار پیرامون سیستم عامل منحصر به فرد هواوی برای گوشی های هوشمند باید دید این کمپانی چینی می تواند نیاز های خود را به طور کامل برطرف کند یا خیر. سیستم عامل LiteOS نیاز به بهبود بسیار زیادی دارد و بدون شک شاهد به روز رسانی های مختلفی برای این محصول خواهیم بود.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
نظرتان در مورد این مطلب چیست؟

نظر خود را اینجا بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا