سی‌دی پراجکت، دومین شرکت بزرگ بازی‌سازی اروپا است

0
10

گزارشات بدست آمده، حاکی از آن هستند که شرکت لهستانی سی‌دی پراجکت (CD Projekt)، با ارزشی معادل ۸ میلیارد دلار به دومین شرکت بازی‌سازی بزرگ اروپا تبدیل شده است. این در حالی است که رتبه‌ی اول این فهرست، متعلق به شرکت فرانسوی یوبی‌سافت (Ubisoft) است.

به گزارش کالاسودا به نقل از گیمفا، همه‌ی ما شرکت سی‌دی پراجکت را با مجموعه‌ی تحسین شده‌ی The Witcher می‌شناسیم. این شرکت لهستانی، با موفقیتی که از طریق ساخت و فروش این مجموعه و مخصوصاً نسخه‌ی سوم آن کسب کرد، توانست ارزش سهام خود را در بین شرکت‌های بازی‌سازی اروپایی، به سرعت بالا ببرد. در همین رابطه، اخیراً گزارشی منتشر شده است که نشان دهنده‌ی رشد ۲ میلیارد دلاری ارزش سهام این شرکت، در بازه‌ی زمانی کوتاه است.

اما نکته‌ی جالب در مورد ارزش شرکت سی‌دی پراجکت، این است که این شرکت تا قبل از ماه گذشته‌ی میلادی رقمی معادل ۶٫۸ میلیارد دلار (۵٫۲ میلیارد پوند) ارزش گذاری شده بود. اما، انتشار نسخه‌ی نینتندو سوئیچ بازی The Witcher 3، پخش سریال اقتباسی از این بازی در شبکه‌ی خانگی Netflix و پیش‌فروش بازی مورد انتظار Cyberpunk 2077، باعث شدند تا ارزش این شرکت تا رقم ۸ میلیارد دلار (۶٫۱ میلیارد پوند) رشد کند.

از طرفی دیگر، اگر بخواهیم ارزش حال حاضر این شرکت را با شرکت اول این فهرست یعنی یوبی‌سافت مقایسه کنیم، دیگر خبری از اختلاف بسیار زیاد گذشته بین آن‌ها نیست. شرکت یوبی‌سافت، در حال حاضر حدود ۹،۶ میلیارد دلار (۷٫۴ میلیارد پوند) ارزش گذاری شده است.

در مجموع، به‌نظر می‌رسد که سی‌دی پراجکت، با ساخت بازی‌هایی به مراتب کمتر از استدیوی یوبی‌سافت، توانسته است تا رقیبی جدی برای این شرکت بزرگ فرانسوی باشد. هرچند، هر دو شرکت در آینده‌ی نه‌چندان دور، بازی‌هایی مورد انتظاری را عرضه خواهند کرد و به احتمال فراوان، بازهم شاهد تغییرات در رقم ارزش سی‌دی پراجکت و  یوبی‌سافت خواهیم بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از