شارژر وایرلس چگونه می تواند پلتفرم اینترنت اشیا را تغییر دهد؟

شارژر وایرلس چگونه می تواند پلتفرم اینترنت اشیا را تغییر دهد؟

فناوری شارژ وایرلس یا بی سیم در سال 2019 اندکی ناامیدکننده بود اما شرکت ها همچنان در حال کار روی این موضوع هستند.شارژ شدن به صورت بی سیم می تواند شما را از سر کابل های مختلف راحت کند. در واقع هر وسیله الکترونیکی که متعلق به شماست را می توانید به صورت بی سیم شارژ کنید بدون اینکه نیاز به پریزها و کابل های مختلف داشته باشید.

وایرلس بودن تامین انرژی محصولات اینترنت اشیا

تصور کنید چه می شود اگر اتومبیل های الکتریکی که در جاده ها در حال راندن هستند، به صورت بی سیم شارژ شوند. فرض کنید که نیروی خورشیدی که توسط ماهواره ها جمع می شوند به ایستگاه های پایه روی زمین انرژی ارسال کند و خودروها را در حین حرکت شارژ کند تا آنها نیازی به شارژ نداشته باشند.

تکنولوژی شارژر وایرلس یا بی سیم در حال حاضر در محصولات مختلفی وجود دارد و این تکنولوژی با کمترین توان خود اکنون برای شارژ گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد. ظهور ناگهانی دستگاه های اینترنت اشیا که انرژی کمتری مصرف می کنند می تواند یک دلیل مهم برای استفاده از  شارژ وایرلس در آینده ای نزدیک باشد.وایرلس بودن تامین انرژی محصولات اینترنت اشیا

اصول اولیه انتقال انرژی  از راه دور

چند راه برای انتقال انرژی و شارژ وایرلس وجود دارد:

امواج مایکرو که در آن بسیاری برای انتقال پول به صورت هوشمند استفاده می شود. همچنین برای انتقال داده هایی مانند رادیو، اینترنت، اطلاعات تلفن و … از آن استفاده می شود. این برنامه ها همچنین نیاز به انرژی کمی دارند، بنابراین در اصل فقط نیاز به قدرت سیگنال دارند و راه خوبی برای انتقال ایمن و کارامد محسوب می شوند.

با این حال امواج مایکرو تنها روش انتقال انرژی نیستند، بلکه امواج مادون قرمز و یک تکنیک میدان الکترومغناطیسی به نام اتصال استقامتی تشدید شده نیز وجود دارد و احتمال دارد که چندین استاندارد جدید نیز برای موارد مختلف به آن اضافه شود. اکثر این راه حل ها در حال حاضر توسط کمیسیون ارتباطات فدرال در محدوده ها 3 تا 15 فوت و در محدوده های بزرگتر تا 80 فوت فاصله با منبع انتقال انرژی را جواب می دهد. معمولا دستگاه هایی که این گونه شارژ می شوند شامل گوشی های هوشمند معمولی هستند که استانداردها و سیاست های حاکم در آنها در حال توسعه مداوم است.

 اما با توجه به اینکه دستگاه های اینترنت اشیای زیادی طی سال های گذشته ساخته و طراحی شده است و در آینده ای نزدیک به بهره برداری می رسد ، بهتر است فکری به حال انرژی بخشی رایج که در آنها اکثرا باتری و سیم برق است شود تا انرژی وایرلس در این محصولات نیز به خوبی توسعه پیدا کند.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها