شاسی بلند الکتریکی کادیلاک Lyriq با 480 کیلومتر مسافت

0
2385

سه سال از زمانی که جنرال موتورز برنامه ساخت 20 خودروی برقی جدید تا سال 2023 را اعلام کرده، می‌گذرد و اولین وسیله نقلیه یک شاسی بلند به نام 2023 Cadillac Lyriq است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از theverge، خودروی برقی Cadillac Lyriq 2023 با طی مسافتی معادل 300 مایل/480 کیلومتر و صفحه نمایش بزرگ 33 اینچی تا سه سال دیگر در دسترس خواهد بود.

این وسیله قرار بود در دوم آوریل رونمایی شود، اما به دلیل همه گیری کروناویروس به تأخیر افتاد و با توجه به دنباله دار بودن این بیماری، خودروساز تصمیم گرفته در یک رونمایی مجازی درعصر پنجشنبه از این خودرو رونمایی کند.

به این ترتیب، Lyriq به دلیل دامنه و عملکرد آن و همچنین توانایی جذب مشتری‌های جدید رونمایی می‌شود.

جنرال موتورز گفت، وسیله نقلیه رونمایی شده در روز پنجشنبه، یک نسخه نمایشگاهی از Lyriq است و 80-85 درصد از آنچه را که در نهایت به مرحله تولید می‌رسد، در خود جای داده است.

برخی از مشخصات تعریف شده روی خودرو در حال توسعه است. به عنوان مثال، کادیلاک گفت که Lyriq مسافتی فراتر از 300 مایل را طی خواهد کرد که در نهایت توسط آژانس حفاظت از محیط زیست تأیید می‌شود. اما مدیران جنرال موتورز گفته‌اند که آنها انتظار مسافتی بیشتر از 400 مایل دارند.

کادیلاک می‌گوید بسته باتری Ultimate Lyriq “تقریباً 100 کیلو وات ساعت انرژی” را ارائه می‌دهد. جنرال موتورز گفته است که پیش بینی می‌کند در نهایت بتواند حداکثر 200 کیلو وات ساعت انرژی را در آن جای دهد.

یکی از چشم نوازترین ویژگی‌های Lyriq، صفحه نمایش خمیده و 33 اینچی LED برای سیستم سرگرمی و اطلاعات است.

Lyriq در دو مدل عرضه خواهد شد: تک موتور با محور عقب و موتور دوگانه با عملکرد تمام چرخ.

در حال حاضر کادیلاک قیمتی را برای آن اعلام نکرده است؛ اما به عنوان یک مارک لوکس، می‌توان انتظار داشت که بین 75 تا 90 هزار دلار قیمت داشته باشد.

جایی که کادیلاک مطمئناً مشتریان خود را ناامید خواهد کرد، زمان انتشار Lyriq است. این خودروساز می‌گوید تا اواخر سال 2022، تولید آن در چین و در ایالات متحده را آغاز نخواهد کرد. جنرال موتورز اعلام نکرده Lyriq در کجا ساخته خواهد شد، اگرچه بسیاری از ناظران می گویند این خودرو در کارخانه دیترویت-همترامک ساخته می‌شود.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها