اخبار

شرمندگی و عذرخواهی فیسبوک  پس از رسوایی های اخیر 

کالاسودا - کالاسودا_شرمندگی فیسبوک پس از رسوایی های اخیر این شرکت در خصوص افشای اطلاعات شخصی کاربران تا جایی ادامه دار شد که مدیران این شرکت ناچار به عذرخواهی شدند.

طی هفته گذشته، افشای سرقت اطلاعات ده‌ها میلیون کاربر شبکه اجتماعی فیس‌بوک و استفاده از این اطلاعات برای تاثیر گذاشتن بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برکسیت)، باعث کاهش شدید ارزش سهام شرکت فیس بوک شد.شرکت فیس بوک اعلام کرد درباره جزئیات دسترسی شرکت انگلیسی کمبریج آنالیتیکا به اطلاعات ده‌ها میلیون کاربر فیس بوک و استفاده از آن به نفع ستاد تبلیغاتی دونالد ترامپ تحقیق می کند.

اما این همه ماجرا نبوده و اکنون ، اطلاعات دیگری در خصوص افشای ذخیره سازی پیامک ها و اطلاعات تماس های گوشی های اندرویدی توسط فیس بوک، منتشر شده است . موضوعی که بسیاری از کاربران فیسبوک را سرخورده و عصبی کرده است.

جالب است که یکی از کاربران فیس بوک با بررسی های خود به این نتیجه رسیده که اگر کاربران ویدئوهایی را برای انتشار در شبکه اجتماعی فیس بوک ضبط کنند، اما به هر علت آنها را منتشر نکرده و به صورت پیش نویس درآورند، باز هم اطلاعات مربوط به آنها در این شبکه اجتماعی ذخیره می شود.

این یک افتضاح بزرگ برای بزرگ ترین شبکه اجتماعی است که این روزها مورد غضب کاربران قرار گرفته است. اما به نظر می رسد مدیران فیسبوک نیز بی کار ننشسته اند و تلاش دارند از کاربران عذرخواهی کنند. پس از افشای این خبر، فیس بوک از کاربران خود عذرخواهی کرده است، اما نمی توان مطمئن بود تعداد زیادی از کاربران نسبت به این عذرخواهی روی خوش نشان دهند.

این در حالی است که فیس بوک مدعی شده به طور عمد این اطلاعات را سرقت نکرده و یک مشکل نرم افزاری موجب وقوع این مشکلات شده است. اکنون تمامی ویدئوهای ذخیره شده در حالت پیش نویس از روی سرورهای این شبکه اجتماعی پاک شده اند. اما اگر شما کالاسودایی ها نیز جزو مخاطبان فیسبوک هستید ، چه نظری دارید؟ آیا شما نیز معتقدید باید فیسبوک را پاک کرد یا ایمان دارید که زاکربرگ از پس این مشکل برخواهد آمد ؟

 با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید

مطالب مرتبط

برو بالا