شناسایی ۷۰ سایت قاچاقچی

0
0

۷۰ وبسایت فروشنده کالای قاچاق در ایران شناسایی شد.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، ایران اخیرا دست به راه اندازی یک سامانه با نام سامانه پایشگر زده که از طریق آن به بررسی عملکرد وبسایت ها می پردازد‌. این سامانه بهکمک پیمانکار سامانه نماد الکترونیک و مدیریت تیم داخلی مرکز، نسخه اولیه این پایشگر را منتشر کرد اند.

در آخرین آمار در خصوص پایش های صورت گرفته از سوی سامانه پایشگر اعلام شده که ۳۵۰۰سایت مورد بررسی قرار گرفته که از این مقدار حدود ۷۰ وبسایت شناسایی شده‌اند که کارشان فروش کالای ممنوعه مانند ارز رمزارز، سکه طلا، سیگار الکترونیکی، مشروبات و اسلحه بوده و ۱۸۰ وبسایت شناسایی شده است که با جعل لوگوی نماد به کار خود ادامه می‌دهند.

پایش چیست؟

پایش در فضای مجازی یا همان پایش هوشمند، به این شکل بود که سایت‌ها به شکل سنتی پایش می‌شدند. اما حالا با استفاده از یک سامانه این اقدام انجام می شود. در این سامانه سه سناریو مدنظر قرار گرفته و همه وبسایت‌ها در فاز اولیه کنترل نشده اند. نتایج همین پردازش اولیه نشان می‌دهد هر سه سناریو موارد متعدد مشکوک به تخلف در پردازش اولیه وجود دارد. سناریوها در حال تکمیل است و دامنه پوشش وبسایت‌ها، ابتدا به وبسایت‌های دارای نماد و پس از آن به وبسایت‌های بدون نماد، کانال‌های اینستاگرام و تلگرام نیز خواهد رسید. همچنین، مورد بعدی بررسی کسب و کارهایی است که مجوزهای لازم برای فعالیت در فضای مجازی را ندارند.

عاقبت وبسایت های متخلف

در این سامانه پس از شناسایی مشکلات فضای تجارت الکترونیک و استخراج فهرست موارد مشکوک، به وبسایت‌ها تذکر داده خواهد شد. در نهایت اگر متخلفین با تذکر به اصلاح خود نپرداختند، پلیس فتا یا نهادهای نظارتی دیگر وارد میدان خواهند شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از