شکست M1 توسط کارمندان اسبق اپل در کوالکوم

مدیر اجرایی جدید کوالکوم، کریستیانو آمون، به لطف کارمندان سابق اپل برنامه‌های بزرگی را برای رقابت با اپل در زمینه لپ تاپ در پیش گرفته است. وی به رویترز گفت که معتقد است که کارمندان اسبق اپل در کوالکوم می‌توانند تراشه‌‌ی M1 اپل را شکست دهند؛ در واقع کوالکوم می‌تواند بهترین پردازنده جهان را بسازد؛ که طراحی بهتری از تراشه‌ی M1 اپل دارد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از theverge، آمون قبل از به دست آوردن مسئولیت جدید، رئیس بخش نیمه هادی کوالکوم بود و مسئولیت خرید شرکت Nuvia به مبلغ 1.4 میلیارد دلار را بر عهده داشت.

این استارت آپ توسط سه مهندس اسبق اپل با تخصص طراحی تراشه تأسیس شد که روی تراشه‌های سری A اپل کار می‌کردند.

این بنیان گذاران به کوالکام پیوستند و مشخص است که تمرکز خود را برای ساخت تراشه برای رایانه‌های مصرفی معطوف خواهند کرد. کوالکام امیدوار است تا سال آینده فروش تراشه‌های لپ تاپ Arm را که با طراحی Nuvia’s طراحی شده‌؛ آغاز کنند.

آمون همچنین امیدوار است با به کارگیری قابلیت 5G در پردازنده‌های مرکزی لپ تاپ، از تجربه شرکت پیشین در ساخت تراشه‌های 5G در لپ تاپ استفاده کند.

در حالی که مایکروسافت از تراشه‌های طراحی شده Qualcomm در Surface Pro X خود استفاده می‌کند؛ اما تعاداد رایانه‌های شخصی این لیست زیاد نیست.

آمون همچنین با رویترز در مورد چالش‌ها و فرصت‌هایی که این شرکت به دلیل تحریم‌ها در چین با آن روبرو است و تلاش‌های این شرکت برای تبدیل شدن به یک یک کمپانی معروف مانند Intel یا AMD صحبت کرد.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها