گوگل ۵۳ شکلک جدید با جنسیت های مختلف را به اندروید Q می آورد

گوگل 53 شکلک جدید با جنسیت های مختلف را به اندروید Q می آورد

گوگل در این هفته از ۵۳ شکلک با جنسیت سیال مانند پری دریایی و … در گوشی های پیکسل در هفته جاری رونمای کرد و اواخر امسال این شکلک ها را برای گوشی های دارای اندروید Q نیز ارائه خواهد کرد.

یکی از ویژگی های خاصی که این ایموجی ها دارند، جنسیت سیال آنهاست. به گونه ای که نمی توان جنسیت آنها را تشخیص داد و شکلک هایی مانند پری دریایی، زامبی ، ورزشکار و… در آن دیده می شود.

از سال ۱۹۹۹ و ارائه نخستین نمونه‌ های رسمی ایموجی در قالب ۱۷۶ نماد تاکنون بیش از ۳ هزار ایموجی ارائه شده است که اغلب نماد، فرهنگ و ‌نژاد و جنسیتی مشخص را تبلیغ می‌کنند. اما به نظر می ‌رسد این رویکرد در ایموجی‌ های جدیدتر به شکل استاندارد رعایت نمی ‌شود. رویکرد فعلی گوگل در این زمینه جامع تر است اما مشکلاتی دارد.

جنیفر دانیل، طراح گوگل در برابر این انتقادات می‌گوید، هیچ راهی برای انحصاری کردن ایموجی‌ها وجود ندارد و جنسیت موضوعی پیچیده است. البته دانیل تأکید کرده که تیم گوگل مشکل تغییر جنسیت را در نسخه آزمایشی حل می‌کند اما مسأله وجود جنسیت‌های پیشفرض برای برخی ایموجی‌ها را نمی‌ پذیرد.آپدیت قبلی شامل چه شکلک هایی بود؟

آپدیت قبلی شامل چه شکلک هایی بود؟

پیش از این در این پک ایموجی ‌های جدید، صورت، قلب ‌های رنگارنگ، صخره نوردی و دایناسورهای مختلف و خوراکی هایی چون کلم بروکلی و کیک به چشم می ‌خورد. پیش از این نیز در روز جهانی ایموجی ، شکلک هایی همانند زن محجبه، زامبی و … به این مجموعه اضافه شده بود. طراحی این شکلک ها دو ماه تما شده بود  اما یونیکد کردن و آپدیت آنها تا کنون زمان برده بود. به این شکلک ها صورتک های جدید، حیوانات و ایتمهای غذایی و ۱۴ چهره فانتزی و همینطور یک خانم باحجاب اضافه شده است.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار