آموزش عدم نمایش متن پیام در صفحه قفل اندروید

0
4223
آموزش عدم نمایش متن پیام در صفحه قفل اندروید

عدم نمایش متن پیام در صفحه قفل اندروید روش های مختلفی دارد و از این طریق می توانید محتوای ارسالی برای گوشی خود را در هنگام دریافت ناتیفیکیشن مخفی کنید به گونه ای که تنها مشخص شود پیامی برای شما ارسال شده است، بیشتر نرم افزار های شبکه های اجتماعی نیز این قابلیت را به صورت یکی از ویژگی های نرم افزار خود به صورت جداگانه برای شما مهیا کرده اند تا بتواند امنیت بیشتری برای گوشی خود ایجاد کنید.

قبل از آغاز معرفی روش های این موضوع در نظر بگیرید که تمام موبایل هایی که از اندروید 5 به بعد پشتیبانی می کنند این ویژگی را دارند و تنها موضوعی که می توان به آن توجه داشت تفاوت رابط کاربری های آن ها است. برای آموزش عدم نمایش متن پیام در صفحه قفل اندروید با ما همراه باشید.

عدم نمایش متن پیام در صفحه قفل اندروید روش های مختلفی دارد

نحوه نمایش ندادن هشدارها در صفحه‌ قفل اندروید

در این بخش رابط کاربری هواوی را مورد استفاده قرار می دهیم تا به بررسی این موضوع بپردازیم. در گام نخست باید وارد بخش تنظیمات گوشی هوشمند خود شده و به بخش ناتیفیکیشن ها بروید. در اندروید 9 همه موارد مورد نیاز در یک بخش قرار گرفته اند. دومین بخش این قسمت از تنظیمات Lock Screen Notification نام دارد و با انتخاب آن سه گزینه در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

گزینه Show که به صورت پیش فرض انتخاب شده است محتوای پیام را نمایش می دهد و گزینه پایین آن به طور کلی هیچ پیامی را به عنوان ناتیفیکیشن در اختیار شما قرار نمی دهد با این وجود بخش سومی نیز وجود دارد که گزینه Show But Hide Contents است و با استفاده از این گزینه ناتیفیکیشن برای شما ارسال می شود اما محتوای آن مخفی خواهد ماند. بر اساس نیاز خود می توانید یکی از این سه گزینه را انتخاب کرده و آن ها را شخصی سازی کنید.

با استفاده از این روش تمام ناتیفیکیشن ها به یک صورت نمایش داده می شوند یا مخفی می شوند. با این وجود ممکن است علاقه داشته باشید که تغییرات خاصی در این زمینه ایجاد کنید، به عنوان مثال ناتیفیکیشن های اینستاگرام نمایش داده نشود اما پیام های واتس آپ را بتوانید مشاهده کنید.

نحوه نمایش ندادن هشدارها در صفحه‌ قفل اندروید

در پایین بخش ناتیفیکیشن نرم افزار های گوشی خود را مشاهده می کنید. در این بخش قابلیت های متعددی وجود دارد به عنوان مثال می توانید ناتیفیکشن های تماس ها را مخفی کرده اما پیام ها را مشاهده کنید و موارد بسیار دیگری نیز وجود دارد. با این حال اگر قصد دارید تمام پیام های یک نرم افزار را غیر فعال کنید گزینه Allow Notification را باید غیر فعال کنید تا پیام ها دیگر برای شما ارسال نشود.

گزینه Allow Notification را باید غیر فعال کنید

در کنار این موارد همانطور که بیان شد خود نرم افزار ها نیز قابلیت مخفی کردن پیام ها را برای شما فراهم کرده اند، از این رو تنها نیاز دارید وارد بخش تنظیمات نرم افزار شده و گزینه ناتیفیکیشن را انتخاب کنید و در صورت نیاز به شخصی سازی پیام های خود بپردازید.

عدم نمایش پیامک در صفحه قفل سامسونگ، هواوی

در نسخه های قدیمی گوشی های سامسونگ یا هواوی با استفاده از منوی تنظیمات قابلیتی در اختیار شما قرار می گرفت که می توانستید محتوای پیام ها را مخفی کنید با این وجود Do Not Disturb ویژگی کاربردی برای شما به شمار می رود، که می توانید با فعال سازی آن و انتخاب زمان مورد نیاز خود آن را فعال کنید. به عنوان مثال می توانید با فعال کردن این بخش اعلام کنید که پیامک ها یا تماس های شما از یک ساعت مشخص تا زمانی دیگر که شما مشخص می کنید، مخفی باشند. این روش نیز برای تمام گوشی های هوشمند اندروید و iOS فعال است و می توانید از آن بهره مند شوید. زمانی که این قابلیت را فعال می کنید یک آیکون به شکل ماه در بالای گوشی هوشمند شما ظاهر می شود و خبر از فعال بودن آن می دهد.

عدم نمایش پیامک در صفحه قفل سامسونگ، هواوی

با این وجود اگر از گوشی های قدیمی تر استفاده می کنید در بخش تنظیمات گزینه ای به نام Lock Screen And Security وجود دارد که در این بخش وارد Notifications On Lock Screen شده و گزینه Content On Lock Screen را انتخاب کنید. در این گزینه موارد مختلفی وجود دارد که بر اساس نیاز خود می توانید به شخصی سازی گوشی خود بپردازید.

در بخش تنظیمات گزینه ای به نام Lock Screen And Security وجود دارد

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از