تاخیر یک هفته ای عرضه کارت گرافیک جدید انویدیا

0
۱

کالاسودا – کارت گرافیک مدل GeForce 2080 Ti انویدیا در تاریخ 27 سپتامبر در دسترس مشتریان خواهد بود.

بسیاری از منتقدان این کارت منتظر عرضه و نقد آن بودند، اما طبق خبرهای جدید افرادی که به دنبال این کارت گرافیک پرچمدار با سرعت پردازش بالا هستند، باید بیشتر صبر کنند.

انویدیا در سایت خود اعلام کرده است که تاریخ انتشار کلی این کارت گرافیک به میزان یک هفته تا 27 سپتامبر به تعویق افتاده است. انتظار می رود که پیش سفارش این کارت گرافیک از تاریخ 20 تا 27 سپتامبر شروع شود. این تعویق تاریخ اولین بار توسط سایت Tech Report اعلام شد. اما هیچ تغییری در نحوه سفارش و موجود پذیری این کارت گرافیک به وجود نیامده است.

این مسئله بدان معنی است که GeForce RTX 2080 در روز 20 سپتامبر به دست بسیاری از گیمرها نخواهد رسید و به 6 تا 8 روز بعد از آن به تعویق افتاده است. با این وجود کارت گرافیک RTX 2080 درست در تاریخ اعلام شده و 20 سپتامبر در بازار خواهد بود. GeForce RTX 2080 Ti در این روز پیش فروش خود را آغاز کرده و در روزهای پس از آن به دست گیمرها می رسد.

این کارت گرافیکی جدید بخشی از سری سخت افزاری تورینگ انویدیا است که از ویژگی های پیشرفته ردیابی نوری استفاده می کند که کار شبیه سازی میزان نور در فضا را انجام می دهد. این باعث می شود استفاده از این کارت گرافیک در بازی ها فضایی واقعی به وجود آورد و به آنها اجازه ‌دهد از افکت ‌های نوری جدید تری استفاده کنند. تکنیک ردیابی نوری می ‌تواند در لحظه افکت بازتاب نور و افکت ‌های سینمایی تولید کند که به سازندگان بازی اجازه می‌ دهد گرافیک بازی‌های خود را تا سطح بالایی افزایش دهند.

این کارت دارای 8 گیگابایت حافظه ، سرعت 14 گیگابیتی و رابط حافظه 256 بیتی و هسته 2944 CUDA است. این ارقام نشان می‌دهد که این کارت گرافیک، ۲۰ درصد بیشتر از GTX 1080 Ti و ۷۰ درصد بیشتر از GTX 1080، هسته کودا دارد که این پیشرفت فوق العاده‌ ای به حساب می ‌آید.

علت تاخیر چه بود؟

این کارت گرافیک با چنین ویژگی های هیجان انگیز، هنگامی که یک هفته به تاخیر می افتد، کاربران را مشتاق تر به خریدش می کند. اما این ویژگی ها ارزش یک هفته انتظار اضافی را دارند.  مواردی از جمله استقبال بیش از حد به پیش فروش های آنلاین، تقاضای بیشتر در برخی نواحی جهان که در پیش بینی انویدیا نبوده است، مشکلات حمل و نقل و ناهماهنگی برخی از شرکای انویدیا، از جمله مواردی است که باعث این تغییر روند شده اند و عرضه نسخه تیتانیومی را یک هفته به تاخیر انداخته اند.

 با ما در کانال تلگرام کالاسودا به روز باشید