عرضه گوگل وای فای در ۲۱ کشور

کالاسودا – دستگاه اختصاصی وای فای گوگل به نام Google WiFi برای منازل عرضه شده که اکنون ۲۱ کشور را مورد پوشش قرار می‌دهد.

گوگل انتظار دارد که این سیستم وای فای برای ۵ بازار طی دو هفته آینده گسترش یابد. گوگل وای فای اولین بار در سال ۲۰۱۶ مورد بررسی توسط تیم گوگل قرار گرفت و آن را بهترین روش برای پوشش کل خانه از طریق وای فای می دانند. امروز اعلام شد که تعداد کشورهای بیشتری از وای فای گوگل بهره خواهند برد و از مزیتهای یک سیستم شبکه ای وای فای که یوزر فرندلی و سرعت بالایی دارد استفاده خواهند کرد.

اگر خواهان استفاده از اینترنت بسیار پرسرعت در منزل تان هستید، گوگل وای فای بهترین وسیله برای این کار است. این دستگاه با سیستم عاملهای ios و اندروید گوشی و تبلت هماهنگ است و با داشتن اکانت گوگل، می‌توانید به آن متصل شده و از گشت و گذار در اینترنت لذت ببرید.

دلیل سرعت بالای این سیستم عدم وجود رابط بر مبنای وب و سیستم وای فای جدید است که می تواند از طریق اپلیکیشن موبایل گوگل وای فای کنترل شود. گوگل وای فای می‌تواند به سایت گوگل متصل شده و با اکانتش به آن وارد شد.

گوگل بیان کرده است که این وای فای داده های شخصی را گرداوری نمی‌کند و ارتباطی کاملا امن فراهم می کند. تنها اطلاعات مربوط به سخت افزار و اپلیکیشن مورد استفاده در آن نمایش داده می‌شود که می‌توانید آن را در قسمت تنظیمات و امنیت تغییر دهید.

پس از گسترش این شبکه به اسپانیا و اتریش که هفته گذشته برای کاربران این کشور عرضه شد، گوگل وای فای این سیستم را در کشورهای دیگری چون فیلیپین، ایتالیا و پرتغال رونمایی کرد. گوگل وای فای به عمومی سازی این سیستم شبکه ای کمک می‌کند که از سیگنال های همپوشانی شده برای نقاط دسترسی چندگانه برای پوشش منازل و تامین اینترنتی پرسرعت در آن استفاده کند. این سیگنال ها در واقع همانند سیگنال های منفرد متکی بر یک مسیر واحد برای تکمیل یک وظیفه معین نیستند.

با تعداد کشورهایی که  طی دو هفته گذشته از این خدمات استفاده کردند، تعداد کشورهایی که از آن بهره می‌برند به تعداد ۲۱ کشور رسید و آن را تبدیل به یکی از محصولات سخت افزاری با گسترش بالا در میان کاربران و دومین دستگاه استریم پس از گوگل کرومکست است.

این دستگاه در امریکا قیمتی حدود ۳۰۰ دلار دارد و برای پوشش وای فای در سراسر منزل مورد استفاده قرار می گیرد. در زیر لیست کشورهایی که این سیستم در آنها عرضه می شود آورده شده است : ایالت متحده آمریکا، بریتانیا، کانادا، آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، هلند، نروژ، سوئد، دانمارک، فنلاند، ایرلند، پرتغال، اتریش، استرالیا، ژاپن، سنگاپور، هنگ کنگ، نیوزلند و فیلیپین.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا فناورانه زندگی کنید