عقب نشینی آمریکا از تحریم هواوی

عقب نشینی آمریکا از تحریم هواوی

وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد ممکن است محدودیت های اعمال شده برای شرکت هوآوی چین فعلا لغو شوند.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، پس از آنکه دولت آمریکا شرکت هوآوی چین را در لیست سیاه خود قرار داد حالا وزارت بازرگانی این کشور از احتمال لغو موقت محدودیت‌های اعمال شده علیه این شرکت چینی خبر می‌دهد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، اخیرا با موضوع امنیت ملی، علیه استفاده از تجهیزات مخابراتی تولیدی شرکت هوآوی و همکاری شرکت‌های آمریکایی با آن محدودیت اعمال کرده است.

بر اساس اعلام وزارت بازرگانی آمریکا، این وزارتخانه ممکن است مجوزهای موقت 90 روزه برای شرکت‌های آمریکایی که از تجهیزات هوآوی استفاده می‌کنند صادر کند تا آنها زمان کافی داشته باشند که نیاز خود را از منابع جایگزین تأمین کنند.

کاخ سفید معتقد است که استفاده از تجهیزات هوآوی می‌تواند امنیت ملی یا منافع سیاست خارجی این کشور را تهدید کند.

آمریکایی‌ها مخصوصا نگران حضور هوآوی در توسعه فنآوری شبکه 5G در این کشور هستند.

هوآوی به این اقدام آمریکا شدیدا انتقاد کرده و گفته که این اقدام ممکن است توسعه شبکه 5G در آمریکا را به تعویق اندخته و در بلند مدت به ضرر مردم آمریکا تمام شود.

این در حالی است که انگلیس بر خلاف نظر آمریکا از هواوی برای راه اندازی شبکه 5G کمک گرفته است. البته به دلیل فاش شدن این موضوع وزیر دفاع این کشور از کار برکنار شد اما هنوز لندن به همکاری با هواوی برای راه اندازی نسل پنجم اینترنت ادامه می دهد. از سویی دیگر نیوزیلند نیز از هواوی خواسته تا در این زمینه این کشور را یاری کند.

به نظر می رسد گسترش همکاری های هواوی با کشورهای دیگر آمریکا را ناچار به این امر کرده که از تحریم های این شرکت مخابراتی چینی پا پس بکشد.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها