اخبار

عمر پاناسونیک  به یک قرن رسید

کالاسودا - کالاسودا_عمر پاناسونیک به یک قرن رسید و شاید این موضوع باور کردنی نباشد. درواقع این برند با یک قرن تجربه از قدیمی ترین های عرصه تکنولوژی خواهد بود.

پاناسونیک به مناسب یکصدمین سالگرد تاسیس خود محصولات متنوعی را روانه بازار کرده است که یکی از آنها بیش از بقیه مورد توجه قرار گرفته است.دوربین حرفه ای فوق دقیق  این شرکت موسوم به به نام ۴۰۰۰ AK-UC که دقت تصاویر آن به ۴/۴k  می رسد و می تواند در هر ثانیه حداکثر ۲۴۰ فریم را ثبت کند.

پاناسونیک شرکت الکترونیکی ژاپنی و چندملیتی است، که دفتر مرکزی آن در کادوما، اوساکا قرار داردشرکت پاناسونیک در سال ۱۹۱۸  توسط کونوسوکه ماتسوشیتا تحت نام ماتسوشیتا تاسیس شد و در طول سال‌های متمادی فعالیت در صنایع الکترونیک و مخابرات، امروزه در ردیف شرکت‌های بزرگ ژاپنی مانند سونی، هیتاچی، شارپ و توشیبا قرار دارد، که به‌عنوان غول‌های صنایع الکترونیکی جهان شناخته می‌شوند.

کونوسوکه ماتسوشیتا بنیانگذار این شرکت، فعالیتش در صنعت الکترونیک را از بخش فروش شرکت هیتاچی آغاز کرد. وی در سال ۱۹۱۸  کارخانه تولید ابزار برقی ماتسوشیتا را برای تولید لوازم برقی جانبی تاسیس کرد.

در سال‌های نخست، شرکت به فروش لامپ، اطوی برقی و هولدورهای لامپ پرداخت و در سال ۱۹۲۷  اولین تولید خود، که لامپ‌های دوچرخه بود را با برند ناسیونال  به بازار ژاپن عرضه کرد.در طول جنگ جهانی دوم کارخانجات ماتسوشیتا که در سراسر آسیا گسترده شده بودند، به تولید قطعات الکتریکی، تجهیزات بی‌سیم، موتورهای الکتریکی، لامپ‌های رشته‌ای و نخستین نمونه از لامپ‌های خلاء، اشتغال داشتند.

پس از جنگ جهانی دوم، ماتسوشیتا اقدام به بازسازی و سازماندهی مجدد ساختار شرکت پاناسونیک کرد و محصولات جدیدی را به بازار ژاپن وارد کرد، که شامل رادیو، دوچرخه و لوازم خانگی می‌شد. ماتسوشیتا در راستای تولید لوازم مورد نیاز پس از جنگ، کمک‌های فراوانی به برادر همسرش؛ توشیو ایوئه، به‌منظور راه‌اندازی شرکت سانیو نمود، گرچه این شرکت بعدها به بزرگترین رقیب پاناسونیک تبدیل گشت، ولی سرانجام در سال ۲۰۰۸  توسط پاناسونیک خریداری شد.

این شرکت در سال ۲۰۱۲ به‌عنوان چهارمین تولیدکننده تلویزیون در جهان شناخته شد.

با ما در کانال تلگرام کالاسودا همراه باشید

مطالب مرتبط

برو بالا