با چند اشتباه رایج عکاسی در سفر آشنا شوید

0
۸
با چند اشتباه رایج عکاسی در سفر آشنا شوید

این روزها افراد زیادی را خصوصا در شبکه هایی مانند اینستاگرام می بینید که تنها با خرید یک دوربین خود را عکاس معرفی می کنند. اما حقیقت این است که عکاسی ترفندهایی دارد و اشتباهات که نباید انجام داد را باید بشناسید. در زیر با چند اشتباه رایج عکاسی در سفر آشنا خواهید شد.

سفر به یک لوکیشن جدید یکی از راه های هیجان انگیز لذت بردن از سفر است. شما می توانید به سفرهای اختصاصی برای عکس گرفتن بروید و یا فقط دوربین خود را در تعطیلات همراه خود داشته باشید. اگر دوست دارید هنگامی که از سفر بر می گردید عکس هایی تماشایی برای نشان دادن به دیگران داشته باشید لازم است که در زیر نگاهی به برخی از رایج ترین اشتباهات عکاسی در سفر و نحوه اجتناب از آنها بیاندازید.

تحقیق نکردن قبل از سفر

راز عکاسی سفرهای طبیعی، عجیب و غریب برنامه های زیادی دارد. تقریبا هر سفر بزرگ در خانه شروع می شود. شما نمیتوانید انتظار داشته باشید که در مورد چیزهای شگفت انگیزی که برای اولین بار در اطراف یک شهر جدید سرگردانید، قدم بردارید.

از آنجایی که زمان و پول اغلب بزرگترین محدودیت در عکسی حین مسافرت است، قبل از رفتن به مقصد، لازم است که در مورد آن لوکیشن تحقیق کنید و مکان های بکر و ناب آن را بشناسید. کارهایی را که می خواهید انجام دهید، اینکه چه نوع عکس هایی که می خواهید بگیرید و در کدام لوکیشن می توانید چنین عکس هایی بگیرید را انتخاب کنید و در مورد آن تحقیق و فکر کنید تا زمان خود را در سفر از دست ندهید.  اگر می توانید، یک لیست تهیه کنید. به این ترتیب، به محض رسیدن به مقصد می تواند بدون اتلاف وقت عکاسی خود را شروع کنید.

تحقیق نکردن قبل از سفر

عکس هایی مشابه و مانند دیگران گرفتن

هنگامی که یک سفر را تحقیق می کنید، نوع عکس هایی را که اکثر مردم از آن مکان می گیرند، را ببینید. شما متوجه می شوید که عکس های معروف در این زمینه از چه چیزی عکاسی کرده اند و با نگاه به دیگر عکس ها درخواهید یافت که چه چیزی را عکاسان در عکس های خود از دست داده اند. سپس شما می توانید چیزی متفاوت با آنچه دیگران انجام داده اند انجام دهید.

البته که هیچ اشکالی ندارد که شما نیز مانند دیگران عکس بگیرید، اما اگر می خواهید کار شما جدید و دارای نبوغ باشد باید بتوانید از زاویه ای عکاسی که دیگران آن را ندیده اند. بنابراین نقاط و زوایای بکر را شناسایی کنید. یک قاب متفاوت ببندید و سعی خود را برای خلاق تر شدن هر چه بیشتر فضا بگذارید.

عکس هایی مشابه و مانند دیگران گرفتن

دیر شروع کردن به عکاسی

بهترین عکس ها در ساعات غیر انسانی و به دور از شلوغی ثبت می شوند. بهترین زمان برای عکاسی در سفر ساعت هایی هستند که بین طلوع و غروب است. تغییرات جالب میان این دو حالت معمولا از چشم بسیاری از عکاسان دور می ماند، چرا که بسیاری از آنها قبل از طلوع خورشید در رختخواب هستند!

اما اگر می خواهید عکس های بهتری بگیرید، زودتر بیدار شوید و تا قبل از غروب نیز عکس هایتان را گرفته باشید. پس از صرف شام دوباره به لوکیشن خود برگردید و ببینید نیمه شب چه تغییراتی در فضا داشته اید. خود را در خیابان های نیمه شب پاریس تصور کنید تا ببینید چه اندازه عکس های جالبی می توانید بگیرید.

دیر شروع کردن به عکاسی

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از