عینک ری بن هوشمند روی چشم فیس بوک!

0
159
عینک ری بن هوشمند روی چشم فیس بوک!

بسیاری از شرکت ها تلاش کردند تا مارک عینک هوشمند را به نام خود بزنند و گوگل نیز برای گوگل گلس که مشهورترین عینک هوشمند شناخته شده بود تلاش های زیادی کرد اما به سرانجام نرسید، در واقع نسخه نهایی مصرف کننده هرگز راهی را که همه تصور می کردند نرفت. اما به نظر می رسد شرکت هایی مانند فیس بوک بیخیال قضیه نشده اند و عینک ری بن هوشمند با همکاری فیس بوک تا سال 2025 آماده می شود.

مفهوم عینک هوشمند

از آن زمان ، بسیاری از شرکت ها امیدوار بودند که عینک های هوشمند خود را برای انجام این کار باشد. فیس بوک می خواهد شرکتی باشد که با عینک های هوشمند را مورد بررسی و تولید قرار دهد. آنها با Luxottica ، شركت پشتیبان شركت Ray-Ban ، همکاری كردند تا در ساخت عینك به آنها كمك كنند. البته به زودی انتظار به واقعیت پیوستن آن را نداشته باشید. چرا که این محصول برای رونمایی در سال 2023 تا 2025 آماده خواهد شد.

اکنون خبرها حکایت از آن دارند که فیس بوک با شرکت  «ری بن» همکاری کرده است تا بتواند یک جفت عینک هوشمند را به بازار عرضه کند. این عینک‌ با نام رمز «اوریون» شناخته می ‌شود و شرکت ری بن روی مراحل توسعه آن نظارت مستقیم خواهد داشت. این عینک قرار است تجربه واقعیت افزوده مستقل را برای کاربران به ارمغان بیاورد، یعنی نیازی به گوشی همراه نخواهد بود. مارک زاکربرگ در کنفرانس F8 فیس بوک در سال 2017 ، تصویری از نحوه کارکرد عینک واقعیت مجازی فیس بوک را نشان داد.

مفهوم عینک هوشمند

ویژگی های جذاب عینک هوشمند فیس بوک

این عینک هوشمند ویژگی های جذابی دارد که از جمله این ویژگی ها می توان به پخش مستقیم از دید کاربر ، تماس های تلفنی و صفحه نمایش برای مشاهده اطلاعات کاربر در هنگام پوشیدن عینک اشاره کرد. هدف عینک های هوشمند این است که آنها به عنوان گزینه ای جایگزین برای یک تلفن هوشمند باشند. این بدان معنی نیست که دیگر به تلفن احتیاج نخواهید داشت، اما لازم نیست که هر چند وقت یکبار آن را چک کنید ، مانند روشی که اغلب از ساعتهای هوشمند استفاده می شود، اعلان ها ، پیام های متنی و موارد مشابه در یک صفحه کوچک در لنز عینک هوشمند ظاهر می شوند.

علاوه بر این ، عینک ممکن است با صدا نیز کار کند ، شاید حتی دستیار صوتی که فیس بوک روی آن کار کرده است نیز به زودی در این محصول قرار گیرد. این کار باعث می شود عینک های هوشمند حتی کار بیشتری انجام دهند ، مانند برقراری تماس و انجام سریع جستجو و … . البته اگر این عینک هوشمند فیس بوک هستند ، می توانید روی این قضیه نیز فکر کنید که این عینک هوشمند به کاربران اجازه می دهد تا اعلان ها و پیام های فیس بوک را دریافت کنند.

این اولین تجربه فیسبوک از تکنولوژی واقعیت افزوده یا مجازی نیست و می‌دانیم که فیسبوک با اکیلس به خوبی جای پای خود را در بازار تکنولوژی واقعیت مجازی محکم کرده است. در نتیجه می‌توان احتمال موفقیت این عینک‌ها را تا حدودی مثبت ارزیابی کرد.

ویژگی های جذاب عینک هوشمند فیس بوک

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها