عینک هوشمند فوکال، رقیب جدی بزرگان بازار عینک

0
1470
عینک هوشمند فوکال، رقیب جدی بزرگان بازار عینک

عینک هوشمند فوکال، رقیب جدی بزرگان بازار عینککالاسودا – یک استارت آپ نوآور به نام North که از جانب شرکت آمازون پشتیبانی می شود، مجموعه جدیدی از عینک های هوشمند به نام Focal را معرفی کرده که دارای ویژگی های جذابی است.

عینک های هوشمند فوکال شباهت زیادی به گوگل گلس دارند و ظاهر انها شبیه به عینک های معمولی است و دارای یک کنترل از راه دور است. برای اینکه یک عینک هوشمند این چینی داشته باشید حداقل باید 1000 دلار کناربگذاریم تا به شما بگوییم که این عینک چه ویژگی هایی دارد که به این قیمت می ارزد یا خیر.

گوگل سال ها پیش عینکی به نام گوگل گلس ساخت  که در بازار موفق نبود و اخیرا اینتل نیز از عینک هوشمند خود رونمایی کرده است. این در حالی است که یک شرکت جدید به نام نورت آمده تا روند تولید عینک های هوشمند را تحول بخشد و این روند را با ارائه محصول جدیدش به نام Focal آغازک رده است. برخلاف گوگل گلس، این عینک به طور چشمگیری مشابه با یک مجموعه عینک عادی به نظر می رسد و مشکلات بسیاری که مردم با محصول اصلی گوگل داشتند را در اینجا ندارد.

عینک هوشمند فوکال، رقیب جدی بزرگان بازار عینک

این عینک هوشند فوکال چه ویژگی هایی دارد؟

اول اینکه این عینک هیچ دوربینی ندارد. عینک های تبلیغاتی زیادی هستند که به شما امکان فراهم کردن یک دوربین و ثبت چیزهایی که می دهید را می دهند. یک میکروفون در عینک فوکال وجود دارد که به دستورات صوتی شما گوش می دهد، اما تنها هنگامی فعال می شود که میکروفون روشن باشد. فوکال ها مجهز به دستیار صوتی الکسا هستند و از گوگل اسیستنت پشتیبانی نمی کنند، چرا که پشتیبان مالی این استارت آپ، آمازون است.

 امکاناتی که این عینک ارائه می دهد شامل مواردی مانند خواندن پیام های متنی، اتصال به الکسا و گرفتن دستورات صوتی است و قادر است سفارشاتی را به شرکتهایی مانند اوبر بفرستد. همچنین اگر می خواهید از اخبار آب و هوا مطلع شوید، بهتر است نوتیفیکیشن این قسمت را در عینک خود روشن کنید تا اخبار لحظه ای اب و هوا را خصوصا در مسافرت دریافت کنید.

عینک های فوکال بر اساس دکمه های روی عینک کنترل نمی شوند، بلکه از چیزی به نام loop استفاده می کنند که طرز کاری مانند جوی استیک دارد. با استفاده از این حلقه کاربر می تواند از طریق صفحه نمایش بدون دست زدن به عینک آن را کنترل کند. بنابراین بدون اینکه دست به عینک بزنید می توانید از اخبار مطلع شوید و پیام های متنی خود را بخوانید. بر اساس گزارش های این شرکت قرار است عینک مذکور تا اواخر سال جاری آماده عرضه به بازار جهانی می شود.

 با ما در صفحه اینستاگرام کالاسودا به روز باشید

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از