اخبار

غافلگیری بزرگ تسلا  تا یک ماه دیگر کاربران را شوکه می کند

کالاسودا - کالاسودا_غافلگیری بزرگ سلا در راه است. درواقع این شرکت قصد دارد تا یک ماه دیگر، غافلگیری بزرگی را در حوزه خودروهای خودران رونمایی کند.

اگر به حوزه خودرو علاقه مند باشید، قطعا می دانید که خودروهای خودران تسلا مسیری پر فراز و نشیب را طی کرده اند تا به وضعیت کنونی برسند.

با همه این ها،خودروهای خودران تسلا قرار است با یک غافلگیری جدید کاربران را شگفت زده کنند. این غافلگیری بزرگ از این قرار است که سیستم دستیار راننده در خودروهای تسلا با قابلیت تمام خودران تا ماه اوت راه‌اندازی می‌شود.

جالب است بدانید که پس از توئیت ایلان ماسک و خبر تمام خودران شدن سیستم اتوپایلوت ۵ درصد از سهام این کمپانی افزایش یافته است.

درواقع سیستم اتوپایلوت تعریف‌شده در خودروهای تسلاموتورز همان سیستم پیشرفته کروز کنترل است که بخشی از مدیریت رانندگی و سیستم هشدار برای رانندگی امن را در اختیار راننده قرار می‌دهد.

با غافلگیری بزرگ شرکت تسلا ، گروه‌های حامی مشتری به تسلا در مورد معضل موجود در سیستم اتوپایلوت هشدار دادند که اخیراً منجر به حادثه مرگ‌بار با خودروی مدل ایکس در ۲۳ مارس شده است.

جالب است بدانید، تا این زمان تمرکز فناوری روی رانندگی امن بوده است اما با قابلیت تمام خودران روی V9 به اجرا گذاشته خواهد شد تا نرم‌افزار خودران با آپدیت جدید در ماه اوت، کمک دست رانندگان باشد.

بر اساس خبرهای تکمیلی رقبا نیز دست به توسعه سیستم خودران روی خودروهای جدید خود زده‌اند که از آن جمله جنرال موتورز است که سیستم موسوم به Super Cruise را طوری تعریف کرده است تا راننده بدون دست زدن به‌فرمان به رانندگی ادامه دهد اما به‌طور خودکار اگر تشخیص دهد که راننده حواسش به رانندگی نیست، این قابلیت از کار بیفتد.

سیستم سوپر کروز در کادیلاک‌های ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد.اما در این بازار بزرگ و پر رقابت به نظر شما کدام شرکت غافلگیری موفق تری خواهد داشت؟

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید

 

مطالب مرتبط

برو بالا