اخبار

غول های فناوری در خصوص حریم الکترونیک چه می کنند؟

کالاسودا - کالاسودا_ غول های فناوری سرشناس ایالات متحده شامل فیس‌بوک، توئیتر و گوگل در حال آزمودن روش هایی هستند تا حریم الکترونیک را افزایش دهند.

اما غول های فناوری دقیقا چه برنامه هایی برای این موضوع دارند؟بنیاد حریم الکترونیک / EFF از غول های فناوری شامل  فیس‌بوک،توئیتر و گوگل خواسته است محتوای خصوصی ذخیره شده  کاربران را حذف کنند.

بسیاری از پست‌های کاربران در شبکه‌های اجتماعی به‌خصوص در فیس‌بوک و شبکه‌های وابسته به گوگل بدون توضیح حذف می‌شوند و این امر باعث عصبانیت کاربران شده است.

شرکت سرشناس فیس‌بوک اخیراً اعلام کرد مجموعه قوانینی را تدوین کرده تا دلایل حذف محتوا را برای کاربران توضیح داده و همچنین قوانین مربوط به تجدیدنظر در تصمیم خود را آپدیت کرده تا کاربران تفهیم شوند.

شاید به همین دلیل هم باشد که بنیاد غیرانتفاعی حریم الکترونیک و مجموعه‌ای از گروه‌های حامی حقوق دیجیتال با انتشار سندی {لینک} از مدیران شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان خواسته‌اند تا توضیح دهند چرا محتوای کاربران را بدون توضیح حذف کرده و حساب کاربری را تعلیق می‌کنند؟

افزون بر این ها پرسش مهم دیگر این است که چرا با شیوه‌های غیرمرسوم آزادی بیان در فضای مجازی را زیر پا می‌گذارند؟

امضاء کنندگان سند از شبکه‌های اجتماعی خواستند تا با ذکر اعداد و ارقام، به‌صورت گزارش سه‌ماهه عملکرد خود در این زمینه را توضیح دهند.

معمولا در اواخر هر سال پس از انجام بررسی‌های مختلف برترین شرکت‌های جهان در زمینه‌های مختلف انتخاب می‌شوند.پ

 این اتفاق که در حوزه فناوری اطلاعات نیز می‌افتد باعث شده تا مراکز بزرگ کامپیوتری و اینترنتی کیفیت و کمیت محصولات خود را به حد قابل‌قبولی برسانند تا بتوانند نام خود را در لیست برترین شرکت‌های دنیا جای دهند. اگرچه قرار گرفتن نام یک کمپانی در بین بزرگان حوزه فناوری اهمیت زیادی می‌تواند داشته باشد، آنچه که امروزه بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد حفظ موقعیت در این فهرست است .

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در ساعت ۹ هر شب به آخرین اخبار حوزه تکنولوژی گوش دهید

مطالب مرتبط

برو بالا