فایرفاکس به جنگ ارزهای دیجیتال می رود

0
۴

 

کالاسودا_مرورگر اینترنتی فایرفاکس به جنگ  ارزهای دیجیتال می رود. ارزهای دیجیتال را می توان جزو مهم ترین سیستم های ذخیره سازی سرمایه در جهان دانست.

 ارزهای دیجیتال چه مشکلی دارند؟

ارزهای دیجیتال بین کاربران دنیای امروز محبوبیت زیادی دارند. ارزهای دیجیتال کمک می کنند تا کاربران بدون آن که ردیابی شوند فعالیت های گسترده ای انجام دهند و معاملاتی گسترده را ترتیب دهند. اما مشکل از کجا آغاز می شود؟
_ این روزها ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده و استخراج آن‌ها بسیار باب شده است
_وب‌سایت‌ها، حساب‌های کاربری و پلت‌فرم‌های بسیاری برای استخراج بیت‌کوین یا بیت‌کوین ماینینگ ایجاد شده است
_ این ارزهای دیجیتال کمک می کنند کاربران معاملاتی گسترده ترتیب دهند
_وب سایت های هوشمندی که ارزهای دیجیتال را حمایت می کنند اغلب اعتبار قوی ندارند
_برخی کشورها ارزهای دیجیتال را ممنوع کرده اند
 

فایرفاکس در برابر ارزهای دیجیتال چه می گوید؟

مدتی پیش در خبرها اشاره شد که گوگل اعلام کرده مرورگر اینترنتی گوگل‌کروم از این پس تمامی وب‌سایت‌هایی را که به‌منظور استخراج ارزهای دیجیتالی رمزنگاری‌شده همچون بیت‌کوین طراحی و استفاده می‌شدند، مسدود خواهد کرد و مانع سوءاستفاده و نفوذ هکرها و مجرمان سایبری به آن‌ها می‌شود.
اکنون حالا به‌ نظر می‌رسد بزرگترین رقیب آن یعنی موزیلا بعنوان شرکت توسعه‌دهنده مرورگر اینترنتی فایرفاکس نیز چنین تصمیم مشابهی دارد زیرا اعلام کرده است جدیدترین نسخه این مرورگر به قابلیت مسدودسازی اتوماتیک و خودکار سایت‌ها، بدافزارها و اپلیکیشن‌هایی که به استخراج ارزهای مجازی رمزنگاری شده مجهز خواهد بود.

مبارزه با ارزهای دیجیتال به سبک غول فناوری

_غول‌های تکنولوژی از جمله گوگل قوانین و مقررات سخت‌گیرانه بسیاری را در قبال موارد مختلف همچون ترویج خشونت و تروریسم، سوءاستفاده از کودکان و بزرگسالان، تبعیض و اپلیکیشن‌های استخراج ارزهای مجازی که این روزها از استقبال بسیار زیادی برخوردار شده است، اتخاذ و وضع کرده‌اند.
_اغلب اپ های استخراج ارزهای دیجیتال کارکردهایی مخرب و بسیار عجیب دارند. درواقع این اپ ها به علت استاندارد نبودن حواشی متعددی دارند.

 با ما در کانال تلگرام کالاسودا به روز باشید