مدیر عامل فرابورس از تصویب آیین نامه Fund of Funds یا صندوق صندوق ها خبر داد‌!

مدیر عامل فرابورس از تصویب آیین نامه Fund of Funds یا صندوق صندوق ها خبر داد‌!

مدیر عامل فرابورس  در آیین افتتاح رویداد دو روزه سرمایه گذاری خطرپذیر (UTInvest) پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در سخنانی با اشاره به همکاری و انعقاد تفاهمنامه با دانشگاه تهران گفت: دانشگاه تهران نخستین دانشگاهی ‌بود که صندوق سرمایه گذاری جسورانه تاسیس کرد و به بازار فرابورس وارد شد.
وی با ‌اشاره به همکاری سازمان بورس با معاونت علمی ریاست جمهوری و سازمان مالکیت صنعتی در حوزه بازار دارایی های فکری اظهار کرد: اصلی ترین بحث در این سه ضلع ابتدا احراز و ثبت مالکیت بود که این کار با همکاری سازمان ثبت اسناد و زیرمجموعه اش اداره کل مالکیت صنعتی اتفاق افتاد.
امیر هامونی ادامه داد: یک ضلع دیگر بحث راستی آزمایی و بررسی فنی اختراعات و طرح ها به لحاظ نوآوری و صحت سنجی طرح ها بود که برای سازمان فرابورس بسیار مهم است.
وی با بیان اینکه تاکنون تنها رکن صحت سنجی طرح ها برای سازمان فرابورس پارک علم و فناوری پردیس زیر نظر معاونت علمی بوده است تصریح کرد: در حال حاضر و بر اساس تفاهمنامه و مذاکراتی که از قبل با پارک علم و فناوری دانشگاه تهران داشته ایم این دانشگاه می‌تواند برای واحدهای وابسته کار صحت سنجی طرح ها و ایده ها را برای ورود مستقیم به تابلو فرابورس انجام دهد.
وی گفت: البته برای شروع در حال حاضر در حال بررسی و اعلام حدود ۱۰ تا ۲۰ طرح و ایده هستیم که روی سایت فرابورس قرار گیرد که این اتفاق بسیار مهمی است.
مدیر عامل فرابورس همچنین در ادامه از تصویب آیین نامه فاند آو فاندز Fund of Funds یا صندوق صندوق ها خبر داد‌ و گفت: بر همین اساس مجموعه نهادهای حاکمیتی به جای تزریق مستقیم پول در استارتاپ ها آن را در وی سی های بخش خصوصی تزریق می کنند.
همزمان با برگزاری نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار از سوم تا ششم دی ماه جاری در نمایشگاه بین المللی تهران، رویداد دو روزه سرمایه گذاری خطرپذیر از سوی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با هدف حمایت از اشخاص حقیقی و حقوقی سرمایه پذیر آغاز بکار کرد.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها