اخبار

خودروی تسلا را با کنترل از راه دور نزد خود فرا بخوانید

خودروی تسلا را با کنترل از راه دور نزد خود فرا بخوانید

کالاسودا - خودروی تسلا را با کنترل از راه دور نزد خود فرا بخوانیدکالاسودا – هنگامی که ایلان ماسک توئیتی را منتشر می کند، هیچ وقت مطمئن نیستید که پس از آن چه اتفاقی می افتد. خوشبختانه توئیت های اخیر برای صاحبان تسلا خوش یمن بود و نشان داد که یک ویژگی جدید در شرف قرار گرفتن در این وسایل نقلیه است. با توجه به اظهارات ماسک، دارندگان خودروهای تسلا از این پس می توانند به زودی ویژگی فراخواندن پیشرفته یا Advanced Summon را برای کنترل خودرو حتی زمانی که پشت فرمان قرار ندارند نیز در اختیار داشته باشند.

ماسک همیشه وقتی در مورد خودروهایش صحبت می کند، از یک بازی بزرگ حرف می زند که باید در آن برنده باشد و در این خصوص استثنایی وجود ندارد. طبق گفته مدیر عامل تسلا، این قابلیت فراخوانی پیشرفته اجازه می دهد که خودروی معین به موقعیتی که صاحب خودرو در نقشه تعیین کرده است، برود. بر طبق گفته ماسک، هنگامی که صاحب خودرو دکمه فراخواندن خودرو را بزند، آن شروع به حرکت خواهد کرد تا به مقصدی که کاربر تعیین کرده است برود.

کنترل از راه دور با کمک گوشی هوشمند

البته تنها داشتن آینه و بنزین برای حرکت کردن خودرو کافی نیست، ماسک اعلام کرده است که در زمان این حرکت، شما باید آن را از طریق گوشی همراه خود کنترل کنید. در واقع این یک کنترل از راه دور است تا ماشین را نزد شما فرابخواند. به این ترتیب در آینده ای نزدیک، اگر خودرو را چند خیابان آن طرف تر پارک کردید و به مقصدی دیگر برای انجام کار رفتید، پس از انجام کار نیاز نیست که شما نزد خودرو بروید، بلکه از راه دور می توانید خودرو را کنترل کرده و آن را به نزد خود فرابخوانید.

خودروی تسلا را با کنترل از راه دور نزد خود فرا بخوانید

فردی به نام شان کندی، این قابلیت فراخوانی را انجام داده و ویدئویی در این خصوص در توئیتر خود گذاشت که نشان می داد او از راه دور یک خودروی پارک شده را به مکان دیگری در نقشه تعیین شده منتقل کرد. کندی این خودرو را در پارکینگی که چند کوچه با محل کارش فاصله دارد پارک کرده بود.

همچنین تسلا ویژگی دیگری را نیز طی همین هفته معرفی کرده بود و آن افزایش زمان پاسخ راننده نسبت به سیستم اتوپایلوت خودروهای تسلا بود که به زمان 3.5 ثانیه افزایش یافت. این امر پس از تصادف هایی که اخیرا برای خودروهای خودران به وجود آمد اتفاق افتاد و طی آن هشدار صوتی برای جلب توجه راننده پخش می‌ شد تا از اطمینان بیش از حد و حواس پرتی راننده در حین رانندگی با سیستم های خودران خودداری کند.

با ما در  صفحه اینستاگرام کالاسودا همراه باشید

مطالب مرتبط

برو بالا