رشد صعودی فروش آیفون در هند در سه ماهه اول ۲۰۱۹

رشد صعودی فروش آیفون در هند در سه ماهه اول 2019
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

فروش آیفون در هند در طول سه ماهه اول سال جاری به افزایش ۴۲ درصدی رسیده است که رقم نسبتا خوبی برای سه ماه محسوب می شود. در حالی که هند دومین بازار بزرگ گوشی های هوشمند در دنیا است، وضعیت این شرکت به عنوان یک کشور در حال توسعه نشان می دهد که گوشی های پرچمدار برندهای بزرگ دنیا که قیمت زیادی دارند فروش خوبی در این کشور نسبتا فقیر ندارند.

تدابیر اپل برای افزایش فروش گوشی

این یکی از دلایلی است که اپل شروع به ساخت کارخانه تولید خود در هند در سال ۲۰۱۷ کرد تا حداقل هزینه های ارسال و عرضه از کشورهای دیگر به این کشور را کاهش دهد و میزان فروش خود را بالاتر ببرد. اولین گوشی ای که اپل در آنجا ارائه کرد گوشی ارزان قیمت iphone SE است. این گوشی شبیه به iphone 5s دارای اسکرین ۴ اینچی بود که قیمتی مدال ۲۵۰ دلار در هند داشت.

تولید داخل هند نه تنها از جانب نخست وزیر این کشور هم مورد استقبال قرار گرفت و کمپینی تحت عنوان Make in india نیز به ترفیع محصول کمک کرد، بلکه اپل از پرداخت هزینه های مالیاتی ۱۰۰ دلار به ازای هر دستگاه آیفون نیز رهایی یافت. پس از آن تولید آیفون ۶s را نیز آغاز کرد.

تدابیر اپل برای افزایش فروش گوشی

افزایش فروش ایفون در سه ماه اول ۲۰۱۹

اکنون میزان فروش آیفون های اپل با رشد ۴۲ درصدی مواجه شده است. اپل در ماه آوریل با تخفیف هایی که ارائه کرد، توانست ۲۰۰ هزار آیفون دیگر نیز بفروشد و فروش خود را در سه ماهه اول به میزان زیادی افزایش دهد.

اما در ماه اخیر مدل های جدیدی از وان پلاس ۷ با مشخصات و قیمت رقابتی وارد بازار هند شده است که به نظر می رسد، می تواند بر این میزان فروش اپل تاثیر بگذارد. محققان موسسه Counterpoint انتظار دارند که اپل در سال جاری ۱.۵ میلیون دستگاه گوشی هوشمند را به هند تحویل دهد.

آغاز روزهای رکود فروش اپل در راه است؟

این میزان به طور کلی ۱۰-۱۷ درصد کمتر از ۱.۸ میلیون گوشی فروخته شده در سال ۲۰۱۸ و ۵۳ درصد کمتر از میزان ۳.۲ میلیون دستگاه فروخته شده اپل در هند در سال ۲۰۱۷ است. مدیر این شرکت تحقیقاتی در هنگ کنگ می گوید: اپل در سال ۲۰۱۸ ناامید کننده بود و چشم انداز سال ۲۰۱۹ این شرکت نیز ضعیف به نظر می رسد. باید دید این میزان افزایش فروش در سه ماهه اول می تواند در ماه های بعد هم تکرار شود؟

قبلی
بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار