فروش تبلیغات توسط یوتیوبرهای معروف به برندها به طور مستقیم

0
11

YouTube به تولید کنندگان محتوا اجازه خواهد داد مستقیما با برند‌ها برای تبلیغات همکاری کنند.

به گزارش کالاسودا و نقل از The Verge، امروزه یکی از رایج ترین اصطلاحات بین تولید کنندگان محتوا در سطح YouTube، اصطلاح Demonitization است.

برای حل این مشکل، YouTube، به صورت آزمایشی به تولید کنندگان محتوای خود اجازه می‌دهد برای تبلیغات، مستقیما به سراغ برند‌ها بروند.

البته این طرح هنوز در فاز آزمایشی قرار دارد و بسیار هم محدود است. در ضمن تولید کنندگان محتوا در حال حاضر فقط می‌توانند به سراغ برند‌هایی بروند که از قبل با آنها همکاری داشته اند.

به گفته‌ی تام لیانگ، مدیر بخش تولید محتوای YouTube، افراد بسیار زیادی هستند که به این موضوع علاقه مند هستند.

به همین دلیل هم ما تمام سعی خود را خواهیم کرد که در اسرع وقت، اطلاعات بیشتری را در اختیار افراد بیشتری قرار دهیم.

با وجود اینکه این سطح کنترل تبلیغات از سال 2010 در اختیار اسپانسر‌ها قرار داشته است، خود تولید کنندگان محتوا تا الان از دسترسی به اینها محروم بوده اند.

YouTube دلیل این موضوع را مشکلات قانونی در مورد محصولات تبلیغاتی عنوان کرده است.

جامعه‌ی یوتیوبر‌ها تا الان بار‌ها از YouTube درخواست کرده اند که کنترل کامل تبلیغات را به خود آنها  بسپارد. به این ترتیب مشکلاتی اعم از تصمیم گیری‌های همیشه اشتباه و ضرر‌های مالی وارد شده از سوی YouTube به یوتیوبر‌ها متوقف می‌شوند.

تا الان، سود حاصل از تبلیغات همیشه به طرز غیر منصفانه ای برای تولید کنندگان محتوای بزرگ تر، بیشتر بوده است. بسیاری از کانال‌های کوچک تر با تصمیم گیری‌های سر خود YouTube در بحث تبلیغات، از بین رفته اند.

چنن مواردی همیشه باعث می‌شود تولید کنندگان محتوای این پلتفرم همیشه سردرگم باشند و دائما استراتژی‌های خود را تغییر دهند تا بتوانند توجه اسپانسر‌ها را به خود جمع کنند.

هنوز مشخص نیست که طرح آزمایشی جدید در اختیار چه تعداد از تولید کنندگان محتوا قرار خواهد گرفت و یا اینکه YouTube قصد گسترش این طرح را در ماه‌های آتی دارد یا خیر.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از