اخبار

فروش جهانی تبلت کاهش یافت

کالاسودا - کالاسودا – میزان فروش جهانی تبلت در سال ۲۰۱۸ به میزان ۱۳.۵ درصد کاهش یافته، اما گویا هوآوی از این قضیه مستثنی بوده است.

بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به این صنعت که توسط شرکت IDC تهیه شده است، شاهد یک کاهش فروش تبلت در سه ماهه دوم سال هستیم که که نسبت به سال گذشته ۱۳.۵ درصد کاهش داشته است.

در حالی که این بخش به طور کلی هنوز از دست نرفته است و هوآوی موفق به مدیریت کسب و کار خود در این زمینه شد و توانست تبدیل به تنها تولیدکننده بزرگ تبلت در دنیا در کنار اپل شود. این غول چینی توانست ۳.۴ میلیون دستگاه تبلت را در طول این دوره به فروش برساند و به عنوان سومین تولیدکننده بزرگ این محصول باشد که کل منطقه اسیا و اقیانوس آرام را پوشش داده است.

علاوه بر این، هوآوی همچنین توانست عملکرد خود را در  بازار ترکیبی قابل مجزا شدن تا میزان ۲۰۰ درصد افزایش دهد، هرچند که این بخش نسبت به اندازه دستگاه الکترونیک مصرف کننده کاهش یافته است. این توسعه در راستای آخرین گزارش مالی شرکت برای نیمه اول سال نشان می دهد که درآمد آن ۴۷ میلیارد دلار افزایش یافته که میزان افزایش ان ۱۵ درصد به صورت سالانه بوده است.

سامسونگ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به کاهش ۱۶ درصدی فروش تبلت های خود رسیده است. اما انتظار می رود تبلت جدید اخیرا این شرکت به نام galaxy Tab S4 که اخیرا اعلام شده است، عملکرد شرکت را در کوتاه مدت بهبود بخشد که این یکی از بهترین تبلت های اندرویدی است که تاکنون ساخته شده است، هر چند IDC برآورد می کند که کرومبوک ها می توانند تهدیدی جدی برای این مدل نیز باشند.

به نظر می رسد که گوگل به طور گسترده ای از سیستم عامل اندروید برای تبلت های خود استفاده می کند، هر چند که در حال حاضر پشتیبانی از تبلت های خود را در سیستم عامل کروم با برنامه های قبلی اندروید پذیرفته است.

صرف نظر از این مسائل، تعداد مدل های جدید تبلت که سالانه منتشر می شود، در سالهای اخیر کاهش یافته است، زیرا سازندگان عمده الکترونیک مانند سونی به علت بودجه کم و عدم توجه مصرف کنندگان از این بخش از بازار دور شده اند و ایفون نیز این مشکل مشابه را با آیپد های خود داشته است.

باید این دید که آیا سازندگان می توانند با اعمال تغییراتی این بخش از بازار را دوباره بدست آورده و به فروش ان امیدوار باشند یا خیر.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید

استراتژیکی ترین بازی موبایلی سال را دریافت کنید
اندرویدی ها با این روش اس ام اس های حذف شده را بازیابی کنید!
این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
برو بالا