فروش ۲ میلیارد دلار سهام آمازون توسط جف بزوس

جف بزوس با فروش ۱۲ میلیون سهم از سهام آمازون بیش از ۲ میلیارد دلار به جیب زد.

به گزارش کالاسودا، موسس آمازون قرار است ظرف ۱۲ ماهه آینده تا ۳۱ ژانویه ۲۰۲۵ بیش از ۵۰ میلیون سهم خود را در بازار به فروش برساند که ارزشش حدود ۸.۷ میلیارد دلار خواهد شد.

وی از ۲۰۰۲ بدین طرف تاکنون ۳۰ میلیارد دلار سهام فروخته است و تا روز جمعه به نوشته بلومبرگ ثروت شخصی‌اش معادل ۱۹۹.۵ میلیارد دلار شد.

هم زمان سهام آمازون با ۲.۷۱ درصد رشد به رقم ۱۷۴.۴۵ دلار در هر سهم رسید.

در حال حاضر ارزش آمازون در بورس از رقم ۱.۸۱ تریلیون دلار فراتر رفته است که نشان دهنده اعتماد سرمایه گذاران و ثبات بازار است.

تصمیم بزوس برای فروش تعداد قابل توجهی از سهام و دریافت مقدار قابل توجهی پول، نشان دهنده برنامه ریزی استراتژیک مالی او است.

جالب است که ببینیم این حرکت چگونه بر تصمیمات سرمایه گذاری آینده وی و مسیر ارزش سهام آمازون تأثیر می‌گذارد.

همچنین، فروش احتمالی ۳۸ میلیون سهم اضافی در سال آینده، یک تحول کلیدی برای تماشا در ماه‌های آینده خواهد بود.

بازار مشتاقانه منتظر اطلاعاتی در مورد مانورهای مالی بزوس است و پیامدهای آن را برای مسیر رشد آمازون و روندهای گسترده‌تر بازار پیش بینی می‌کند.

در عرصه پویای امور مالی، فروش سهام بزوس به عنوان یک توسعه محوری ظاهر می‌شود. این می‌تواند ادراکات را شکل دهد و استراتژی‌های سرمایه گذاری را در آینده هدایت کند.

عملکرد مالی قوی آمازون پس‌زمینه محکمی برای سرمایه‌گذاری بزوس فراهم می‌کند.

آمازون انعطاف پذیری و رشد پایدار را نشان می‌دهد فروش خالص آن در سه ماهه چهارم به ۱۷۰ میلیارد دلار رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

همچنین سود خالص این شرکت به ۱۰.۶ میلیارد دلار افزایش یافت.

قابل ذکر است، بخش خدمات ابری، بین المللی و آمریکای شمالی آن همگی رشد درآمد قابل توجهی را تجربه کردند. این نشان دهنده جریان‌های درآمد متنوع آمازون و حضور جهانی است.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها