فناوری در خدمت زوار اربعین

0
150

زوار اربعین امسال بیش از سال های گذشته در انجام امور خود از فناوری بهره می برند.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، دولت با تکیه بر فناوری مسیر را برای زائران عتبات عالیات در ایام اربعین کوتاهتر کرده است.

در این مسیر، دولت از فناوری در ثبت نام زوار بهره گرفته و ثبت نام زائران در وب سایت سماح را کلید زده است. این سامانه که مشخصات زائران را به ثبت می رساند و تنها راه ارایه مجوز به زائران برای عبور از مرز به شمار می رود تا کنون یک میلیون و 800 هزار ثبت نام کننده داشته است.

این در حالی است که ثبت نام روزانه 80 هزار زائر در سامانه سماح ادامه دارد و امروز 76 هزار زائر در این سیستم ثبت نام کرده اند. البته در میان ثبت نام کنندگان در سماح برای کسب مجوز به منظور سفر به عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی (ع) 14 هزار زائر تابعه خارجی نیز برای شرکت در پیاده روی اربعین حسینی در سماح ثبت نام کرده اند.

گام بعدی  آماده شدن زوار حسینی به منظور سفر به کربلای حسینی، دریافت برگه تردد است که این برگه از طریق پلیس +10 به زائرن ارایه می شود. حالا پلیس مراکز پلیس +10 را با افزایش ساعات کاری در اختیار این زوار فرار داده است. طبق اعلام پلیس این مراکز تا ساعت 20 به زائران اربعین حسینی مهلت داده اگر شخصی به هر طریق ممکن موفق نشد، بتواند در ساعات پایانی روز هم برگه تردد را از پلیس +10 دریافت گنند.

این در حالی است که امسال تعداد زائران اربعین افزاش چشمگیر داشته است. در این خصوص اعلام شده که  ۳.۵ میلیون زائر ایرانی در اربعین امسال پیش‌بینی  می‌شود، هفت میلیون آمدوشد از مرزهای ایران انجام می‌شود. به منظور تسهیل رفت و آمد زوار در مناق مرزی،  یک هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس در ۴۰ شهر مرزی برای حمل‌ونقل زائران به نقطه صفر مرزی سامان‌دهی شده است.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها