حل مشکل فول اسکرین نشدن بازی در ویندوز 10

حل مشکل فول اسکرین نشدن بازی در ویندوز 10

مشکل اجرای بازی در حالت تمام صفحه در ویندوز 10 یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای تعدادی از کاربران در حین بازی به وجود آید.

به تازگی برخی کاربران ویندوز ۱۰ از مشکل عدم اجرای تمام صفحه تعدادی از بازی ها روی این سیستم عامل خبر داده اند. مشکلی که گاها با رفتن به پس زمینه رفتن بازی ها و صرفا پخش صدای بازی، عملا باعث توقف روند بازی می شود.  اگر از کامپیوتر خود برای بازی کردن استفاده می کنید حتما می دانید که اجرای بازی در حالتی غیر از تمام صفحه و پنجره ای چقدر ناخوشایند است و شاید شما را به یاد بازی های موبایلی بندازد که روی کامپیوتر اجرا می کنید. در ادامه با راهکارهایی، سعی در رفع این مشکل و اجرای یک بازی در حالت تمام صفحه یا فول اسکرین خواهیم داشت.

فول اسکرین کردن بازی ها در حالت تمام صفحه در ویندوز 10

ابتدا لازم است که وارد تنظیمات برنامه یا بازی ای که فول اسکرین نمی شود بروید تا حالت نمایش خود را تغییر و انتخاب کنید. بنابراین اگر اولین بار که بازی را باز کردید و دیدید که فول اسکرین نیست مراحل زیر را انجام دهید.

فول اسکرین کردن بازی ها در حالت تمام صفحه در ویندوز 10

 حل مشکل 

  • ابتدا به قسمت options یا گزینه ها در داخل محیط بازی خود بروید.
  • باید به دنبال بخشی به نام Video یا Graphic setting بگردید.
  • سپس گزینه ای به نام Screen Type یا Screen Mode را پیدا و انتخاب کنید.
  • در اینجا گزینه ای به نام Fullscreen را بیابید و تغییرات را اعمال کنید.
  • Apply بزنید.
  • اکنون با کمک تنظیمات جدید می توانید بازی را فول اسکرین ببینید.

 حل مشکل فول اسکرین نشدن بازی در ویندوز 10

حل مشکل فول اسکرین نشدن با نرم افزار

حل مشکل فول اسکرین نشدن صفحه بازی ها در ویندوز 10 را با کمک نرم افزارهایی مانند موارد زیر نیز می توان انجام داد:

نرم افزار Fullscreensizer

اگر روش بالا جواب نداد، Fullscreenizer یکی از نرم افزارهای کم حجمی است که بدون اینکه نیاز به نصب و فرآیند خاصی داشته باشد می تواند این مشکل را برطرف کند. این برنامه همانطور که از نامش مشخص است می تواند با فعالسازی کد فول اسکرین در تنظیمات بازی، این بازی را مجبور کند که به حالت فول اسکرین نمایش داده شود.

پس اگر در حین بازی و در گزینه های تنظیمات حالت فول اسکرین وجود نداشت می توانید از اقداماتی مانند این برای فول اسکرین صفحه نمایش بازی استفاده کنید. از طریق این نرم افزار می توان حالت تمام صفحه را در بازی ها به اجرا درآورد. برای اجرای این برنامه به طریق زیر عمل کنید.

  • به بخش تنظیمات بازی که می خواهید تمام صفحه شود بروید و سپس حالت پنجره آن را در حالت Windowed قرار دهید و همچنین بخش رزولوشن و یا همان تراکم پیکسلی آن را نیز اندازه تراکم پیکسلی مانیتور تان قرار دهید تا بتواند به صورت فول اسکرین نمایش داده شود. اکنون تغییرات را ذخیره کنید.
  • اکنون بازی را اجرا کنید و با کلید های کنترل + Tab وارد پنجره نرم افزار خود شوید و با یک بار زدن Refresh می توانید نام بازی خود را در لیست دیده و انتخاب کنید. در نهایت گزینه fullscreenizer را بزنید تا بازی در حالت تمام صفحه اجرا شود.

نرم افزار Fullscreensizer

 

این روش برای زمانی مفید است که خود بازی حالت فول اسکرین نداشته باشد و بخواهید با کمک یک نرم افزار جانبی ان را به صورت تمام صفحه دربیاورید.

نرم افزار Windowed Borderless Gaming

این یک نرم افزار دیگر برای فول اسکرین کردن صفحه بازی هاست که می تواند به سادگی مشکل تمام صفحه نشدن بازی ها را حل کند. این نرم افزار محیط جالبی داشته و کار با آن بسیار ساده است. برای اجرای ان کافیست نرم افزار را اجرا کنید، سپس بازی را نیز اجرا کنید. با این کار بازی به طور خودکار به حالت فول اسکرین می رود، اما در صورتی که این امر به صورت خودکار انجام نشد هنگامی که در بازی هستید  می توانید تنها با فشردن کلید F3 بازی مورد نظر خودتان را تمام صفحه کنید.

نرم افزار Windowed Borderless Gaming

حالت تمام صفحه اجرای بازی در ویندوز7

برای کاربران ویندوز 7 نیز گاهی این مشکل پیش آمده که بازی در حالت تمام صفحه اجرا نشود، خصوصا اگر لپ تاپ داشته باشید. در این موارد باید رزولوشن لپ تاپ و رزولوشن بازی را در نظر داشته باشید. برای مثال ممکن است رزولوشن بازی شما 800 در 600 باشد و صفحه نمایش شما کوچک تر بوده و آن را ساپورت نکند. اما اگر رزولوشن صفحه نمایش بیشتر بود بهتر است تغییرات رزولوشن را روی بازی خود تغییر دهید و آن را متناسب با اندازه صفحه نمایش خود کنید. دلیل دوم می تواند این باشد که لپ تاپ شما به اندازه کافی قدرتمند نیست که بازی ای با رزولوشن بالا را نشان دهد. بعضی مواقع نیز گرافیک شما نمی کشد که برای رفع هر مشکل باید بدانید که مشکل چیست و آن را برطرف کنید.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها