فیس‌بوک:نه رمزگذاری واتساپ را حذف می‌کنیم نه دسترسی دولتی ایجاد می‌کنیم

0
949

فیس‌بوک صراحتاً به دادستان کل ایالات‌متحده William Barr، اعلام کرد که این شبکه‌های اجتماعی نه رمزگذاری را از برنامه‌های پیام‌رسان خود حذف خواهد کرد و نه امکان دسترسی به سرویس‌های رمزگذاری شده را برای سازمان‌های قانونی و دولتی فراهم می‌کند.

به گزاش کالاسودا و به نقل از gadgetsnow، آقای Will Cathcart قائم مقام واتساپ و Stan Chudnovsky، رئیس پیام‌رسان فیس‌بوک، در نامه‌ای به William Barr اعلام کردند: “ما به‌عنوان شرکتی که 2.7 میلیارد کاربر در سراسر جهان داریم؛ موظفیم از بهترین فناوری‌های موجود برای حافظت از حریم شخصی کاربران استفاده کنیم. پیام‌های رمزگذاری شده شکل پیشرو ارتباطات آنلاین هستند که روزانه در واتساپ، iMessage و Signal به کار گرفته می‌شوند. در واقع این شبکه‌ها از رمزگذاری سرتاسری یا همان End-to-end استفاده می‌کنند. ”

“دسترسی پشت پرده‌ای ” که شما برای اجرای قانون خواستار آن هستید؛ هدیه‌ای برای جنایتکاران و هکرها است تا راهی برای ورود به سیستمهای ما پیدا کنند. با این کار پیام‌های خصوصی کاربران امنیت پایین‌تری خواهند داشت و این تنها به نفع افراد سودجو خواهد بود. ما به‌هیچ‌وجه به این کار تن نمی‌دهیم.

شرکت فیس‌بوک اعلام کرد که تعداد افرادی که درزمینهٔ امنیت و حفظ حریم خصوصی این شرکت کار می‌کنند دو برابر شده و به بیش از 35000 نفر رسیده است. این شرکت اعلام کرد؛ واتساپ ماهانه بیش از دو میلیون حساب را که بر اساس محتوای سوءاستفاده گرانه مانند استفاده از تصویر کودکان، مجرم شناخته شده، شناسایی و ممنوع می‌کند.

مدیر اجرایی فیس‌بوک مارک زاکربرگ در ماه اکتبر از تصمیم خود برای رمزگذاری سرویس‌های پیام‌رسانی این شرکت دفاع کرد. زاكربرگ گفت كه هنگام اتخاذ این تصميم، سوءاستفاده از کودکان بيشترين فشار را بر وي وارد كرده و او را بیشتر متعهد کرده تا براي كاهش آسیب‌های موجود در این زمینه اقدام كند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها